Wpis z mikrobloga

Mirki mam dwa pytania jeśli chodzi o gaming. Jeśli mam myszkę gamingową która posiada 12000dpi to czy jest różnica między ustawieniem:

1) myszy 12000 dpi i skręcenie tego w grze na mnożnik 0.2 co da wynikowo 2400
2) ustawieniem myszy na 2400 i mnożnik na 1.

Druga sprawa dotyczy prosów grających w fpsy. Zawsze myślałem że oni mają takie zajebiste myszki które mają wysokie maksymalne dpi bo chłopaki wrzucają to na maksa i wtedy wiadomo mniejszy ruch a więc i krótszy czas reakcji wydaje się to logiczne. Byłem w niemałym szoku jak wyszło że jest całowicie odwrotnie że właściwie skręcają dpi myszy i dodatkowo mnożniki i mają wynikowo np 400-600 dpi (jak jakieś stare najtańsze myszki) pytanie po co w takim razie to maksymalne wysokie dpi.

#gaming #game #gry #dpi #myszka #myszki #valorant #csgo #apexlegends
  • 16
@DevSharingan: Generalnie ważna jest częstotliwości przesyłanych impulsów (próbkowania), im częściej tym lepiej, rozdzielczość to z tego co mi się zdaje nie ma znaczenia czy pierwszy czy drugi wariant.
Tak by podpowiadała logika
@DevSharingan: przy 12000x0.2 masz wieksza dokładność, ustaw sobie np 400 dpi sens 6 i porób mikro ruchy w grze i zobaczysz ząbkowanie, im mniejszy sens tym większa dokładność, ustaw np 1 i sobie porównaj i zobaczysz o co chodzi
@DevSharingan: nie, wiele myszek na zbyt duzym dpi lapie zadyszki nawet te topowe. Ogolnie w myszkach liczy sie najbardziej jakosc/rodzaj sensora a nie duza ilosc dpi (chociaz to 1. idzie czesto w parze z tym drugim - ale odwrotnie juz nie). W zaleznosci od jakosci sensora i modelu myszki ustawia sie "idealne" dpi pod nia. Np ja posiadam gruchota steel series 100, budzetowa kilkuletnia myszka. W ktorej laser jest dosyc przecietny
@DevSharingan: No, w tego typu grze jak Valorant albo CS duże sens to lipa, bo tutaj mikrokontrola ma duże znaczenie, fakt zdaży się pare prosów na dużym DPI, ale gro ludzi, którzy przerzucą się na małe DPI będzie miała większą kontrolę nad aimem po przestawieniu, sam się przestawiłem, chwilę to potrwało, ale w połączeniu z crosshair placementem gram lepiej
@Burstaine: chyba gdzies na redditach czytalem. Ogolnie sensor w steel series 100 to jakis custom pixart 3059 (zmodyfikowany). W dodatku ma jakies randomowe ustawienia dpi 500-1000-1500 etc zamiast standardowych 400-800....Nie zaleca sie na tej myszce ustawiania maksymalnego dpi tylko z tego co pamietam najlepiej ustawic 500, mozliwe ze jeszcze 1000 jest zalecane/styknie.
@SkullStaff: Widziałem to, tylko tutaj jest kwestia porównania reakcji jak zmienimy dpi. Nikt nie bierze pod uwagę do tego wartości przemnażanych w grze więc niedokońca miarodajne. Powinno być tu jasne porównanie np 12kdpi x 1 vs 1kdpi x 12