Wpis z mikrobloga

To oznaczenie jest umieszczone na opakowaniu zbiorczym, na pojedynczym "Sprinkle into wort". Syp bezpośrednio na pianę. Mi tak zredukował się lag z 36 godzin do 8.
@lunga: Ja uwadniam, nie stosowałem tej metody, jednak zauważam i zauważ, że sypanie na pianę to nie jest to samo co sypanie do brzeczki.
One będąc na pianie, widać uwadniają się lepiej albo tak samo jak w wodzie. Na długość lagów nie zwracałby uwagi, gdyż często przy słabiej natlenionej brzeczce szybciej startują, gdyż kończą szybciej cykl rozmanażania się, co wcale nie oznacza lepszej fermentacji.
gdyż często przy słabiej natlenionej brzeczce szybciej startują, gdyż kończą szybciej cykl rozmanażania się, co wcale nie oznacza lepszej fermentacji.


@yam-jan: też tak kiedyś myślałem, ale jest całkiem odwrotnie.

Serio? Lepiej startują sypane niż z wody?

@lunga: serio
wygibus - > gdyż często przy słabiej natlenionej brzeczce szybciej startują, gdyż koń...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wygibus: Odkopuję temat, chce zrobić RISa. Wiem, że powinno się użyć gęstwy po lżejszym piwie, ale nie mam takiej możliwości, bo robię mało warek rocznie, a w okolicy nikt nie waży. Chcę użyć na 18 litrów końcowego piwa Blg około 27, 2-3 paczki us-05. Chciałem je - jak zawsze zrehydratować. Ale teraz to ja już nie wiem. Serio dobrze napowietrzyć brzęczeć blenderem i rozsypać na tę pianę drożdże?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wygibus: Szkoda... ale ja robię max 3 warki na rok, nie mam czasu i miejsca na więcej. Jedyną opcją byłoby znalezienie kogoś w świętokrzyskim kto akurat, by warzył na us-05. Pytałem na grupie, ale na razie cisza.