Wpis z mikrobloga

Oda do Stokowca

Kibicuje #lechia od 20 lat. Przeżyłem z tym klubem wszystko. Były sukcesy i kuriozalne porażki. Była A klasa i była #ekstraklasa. Ale ten ruch zwolnienia trenera jest naprawdę dziwny i niezrozumiały. Wczorajsza pierwsza połowa wyglądała bardzo dobrze. W drugiej zawiniła wczoraj prawa strona czyli chwalony Żukowski oraz Cesay, który się nie wracał i nie wiele wnosił do gry obronnej. Jak mawiał "Bobo", dobre połowy to miał "Dalmor". Zwycięstwa szkoda, ale mecz jakich dziesiątki przeżyłem w swoim kibicowskim życiu. I nie kumam czemu Panu podziękowali.

Czuję się trochę tak jak po zwolnieniu Dariusza Kubickiego. Też człowieka, który każdemu kibicowi Lechii Gdańsk kojarzy się wspaniale, bo to za jego sterów Lechia wróciła do naszej swojskiej elity. Piotr Stokowiec był najlepszy trenerem jakiego Lechia miała. Kropka. Profesjonalista z ZASADAMI. O takich teraz trudno. Piłkarze często zwalniają trenera ale nie Stokowca. To Pan dziękował lub wyrzucał tych co wiedzieli swoje. Piłkarze, którzy odchodzą z Lechi w dziwnych okolicznościach, zazwyczaj sami mieli coś za uszami. Woleli gadać, po odejściu niż będąc w klubie i w większości pokazując, że pozbycie się ich było poprostu prawidłową decyzją. Peszko pokazał, jakie ma ambicje. Część poprostu chciała pieniądze za swoje występy i nie ma się dziwić, że odeszli nie ich wina, że klub jest zarządzany jak jest. Stokowiec miał ciężkie zadanie w Lechii bo wiemy jak ten klub funkcjonuje. Często, gęsto obrywał za brak pieniędzy w klubie oraz za zarządzanie rodem z Indonezji. Przez co klub trochę podupadł finansowo i wizerunkowo.

Myślę, że piłkarze których sam sobie wymyślił, raczej się sprawdzali Kubicki, Fila, Mladenovic czy teraz Żukowski. Nawet krytykowany Makowski zaczął wyglądać jak piłkarz.

Dziękuję za utrzymanie w lidze, gdy było naprawdę gorąco. Za fajną grę, w obronie. Za Super duet Nalepa, Augustyn, kapitalnie oglądało się ich poczynania w defensywie. Te interwencje na wyprzedzenie, które szczególnie zapadły mi w pamięć. Te wszystkie zablokowane strzały przez obrońców. Widać było w grze obronnej dużo ręki, trenera, że piłkarze to poprostu ćwiczą na treningach. Dziękuję za zbudowanie, druzyny, która dała nam puchar Polski.
Dziękuję za puchar Polski, który dla kibiców miał ogromne znaczenie. Także dla tych którzy pamiętali zdobycie pucharu po raz pierwszy, 40 lat temu. Dziękuję za mój pierwszy puchar Polski, który świętowałem z piłkarzami na narodowym. Za miejsce na podium i za najlepszy sezon w wykonaniu Lechii. Dziękuję za fajny, odważny dwumecz z brondby. Za wyważone wypowiedzi po meczach i eleganckie zachowanie. Dziękuję za wyniki ponad stan i wyciśnięcie z piłkarzy - w moim odczuciu maksa.

Zostawia Pan Lechię na 4 miejscu w tabeli, po dobrym widowiskowym meczu. Życzę, powodzenia w dalszej pracy. Chciałbym zobaczyć i ocenić Pana pracę w lepszym klubie bez kłopotów finansowych i z wolną ręką oraz czasem na zbudowanie zespołu.

Mam nadzieję, że przyjedzie trener który da nowy impuls. Mam nadzieję, że będzie ze swoim sztabem równie profesjonalny jak Pan. Będzie brakować krzyków Pana Jarosława z ławki.

Chyba pierwszy raz w swojej kibicowskiej doli czuję smutek po odejściu trenera.
  • 4
  • Odpowiedz
@Bartoni: może nie dół, ale mieszane uczucia. Ja od początku uważałem, że sezon 2021/2022 trzeba jeszcze na rezerwie grać i dalej pogłębiać stabilizację finansową i dopiero 2022/2023 uderzyć pełną siłą i dopiero wtedy Stokowca oceniać. Nie wiem ile w tym prawy, ale rano na C+ mówili, że tutaj zrodził się jakiś konflikt pomiędzy PS i prezesem Żelemem, powodem mają być jeszcze większe oszczędności, na które PS miał się nie zgodzić. Szkoda...
  • Odpowiedz