Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzień dobry Mirki. Jestem różowym paskiem. Z niebieskim jesteśmy razem 8 lat. Do tej pory się nie oświadczył :( Temat delikatnie poruszałam kilkakrotnie ja, dodatkowo rodzice, teściowie, znajomi. Od kilku lat wałkują temat a tu nadal nic.
Nie podaje też żadnego powodu. Po prostu na razie nie, temat zawsze obraca w żart.
Miał teraz kolejne szanse na urlopie, wyjazd itd. Nie wykorzystał ich :(
Za tydzień planuję z nim porozmawiać poważnie.
Ja jestem coraz to starsza, pierwsze dziecko kalkulując chłodno już wyjdzie po 30tce. Temat ślubu leży i kwiczy - czeka na jego ruch.

Chciałabym ten temat z nim przegadać mądrze, bez atakowania, jak dorośli ludzie.
Obawiam się, że dowiem się, że nie jest mnie pewien, albo inaczej ubierając w słowa - że cały czas mnie testuje czy się nadaję.
Dajcie plusa i jakąś radę, bo mnie chyba krew zaleje jak coś takiego usłyszę :(
Chyba, ze macie podobne doświadczenia, to chętnie poznam Waszą opinię

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61294af348d68d000a5ca17f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 180
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: Każdy ma swoje doświadczenia.

Piszesz, że laska chce deklaracji i ma do tego prawo.

Nie ma do tego prawa.

Pytanie czy naprawdę chce deklaracji? Ona nie pisze, że chce oświadczyn. Prawdziwym sensem postu jest szukanie wsparcia i oczekiwanie prowadzenia szczęśliwego życia ze swoim wybrankiem. Pytanie czy jej droga jest słuszna. Wg mnie nie. Wg ciebie tak. Różnimy się w podejściu. Ja myślę długoterminowo ty krótko.

Kobitka chce krótkoterminowego zastrzyku szczęścia,
  • Odpowiedz
odpowiedzialności


@foster1: Strasznie triggeruje mnie to słowo xD

To że facet nie chce podpisywać skrajnie nieopłacalnej dla niego umowy to objawa wysokiej inteligencji i właśnie BRANIA ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SWOJE ŻYCIE, a nie na odwrót.

Zresztą mamy 2021r Małżeńśtwo to jakiś wymysł boomerów. Instytucja rodziny bez tego świstka dalej doskonale działa.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania 8 lat typa znasz i nie wiesz czy wgle chcę wziąć ślub. O takie rzeczy pyta się prosto z mostu bez ceregieli. Poważna rozmowa, dorosłych ludzi. Wypada na początku związku np 1 rok ustalić takie rzeczy bo potem są jakies niedomówienia i Ty po 8 latach nie wiesz czego on chce. Może on wgle nie chcę ślubu. Np. Dla mnie ślub to zabobon, i takie tam pierdu pierdu. Nie potrzebuję ślubu
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a po co ci ślub?
jak chcecie mieć dziecko - to ustalcie najpierw bo ty chcesz a on?
to możecie mieć bez ślubu

a może zaproponuj rozdzielność majątkową - "zalezy mi na ślubie a nie na tym żeby jedno przyssało się do pieniędzy drugiego"

to mogłoby rozwiać obawy ktore niestety w Polsce trzeba mieć (dużo rozwodów z powództwa kobiet i masakracja finansowa faceta (szczególnie jeżeli była między nimi spora różnica
  • Odpowiedz
a tak na poważnie to chyba koleś nie chce brać na barki żadnej odpowiedzialności


@foster1: A skąd wiesz cokolwiek o jego odpowiedzialności? Może po prostu nie chce mieć dzieci? Ja uważam, że jestem dosyć odpowiedzialna, m.in. prowadząc firmę i zatrudniając ludzi, a dzieci po prostu nie chcę, bo inne życie jest dla mnie dobre.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam kumpla co po 10 latach się oświadczył, też żartował, że musi się "dotrzeć" że swoją dziewczyną. Nie było potrzeby, żyli i tak razem to temat zszedł na bok. Jak już sie osadzili na miejscu i wleciały dzieciaki to ogarnęli ślub i po temacie.
  • Odpowiedz
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania
Może nie chce żebyś przytyła?
A tak na serio to ślub służy głównie zabezpieczeniu interesów kobiety więc coraz mniej mężczyzn chce ryzykować.
Teraz jest ok bo się kochacie, ale jak przestaniecie to chłop zostanie z niczym.
  • Odpowiedz
jak go będziesz przekonywać do ślubu to powiedz obiektywnie ile profitów z tej okazji będzie miał, okrągłe zero ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@SarahC: standardowe babskie #!$%@? ktore obrzydza smak zycia, skoro nie zrobil tego przez 8 lat oznacza ze cos mu przeszkadzalo a nie ze juz tego nigdy nie zrobi. Postawa typowej rakowej przyjacioleczki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
a tak na poważnie to chyba koleś nie chce brać na barki żadnej odpowiedzialności


@foster1: A skąd wiesz cokolwiek o jego odpowiedzialności? Może po prostu nie chce mieć dzieci? Ja uważam, że jestem dosyć odpowiedzialna, m.in. prowadząc firmę i zatrudniając ludzi, a dzieci po prostu nie chcę, bo inne życie jest dla mnie dobre.

@StukilowaRurzowa: nie wiem nic, to prawda ALE jeżeli nie chce mieć dzieci a ona chce to
  • Odpowiedz