Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skoda Octavia I 2003 1.4 MPI 75KM, proszę mirków o opinię, gazować to czy nie? Silnik trochę słaby jak na tak duże auto, spalanie Pb 7-8 l/100km. Da radę wstawić do tego LPG żeby nie stracił na i tak słabej mocy i żeby nic się popsuło? Jestem kompletnie zielony w tym temacie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #pytaniedoeksperta #lpg #skoda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6127e14b7b37e6000b7847f3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam (już nieużywaną) Oktawię 1.6 która ma 105KM. Nie jestem fanatykiem prędkości ani dynamicznej jazdy i mieszkam w bardzo spokojnej drogowo Irlandii, ale 75KM minus spadek mocy na gazie to na polskie warunki bardzo, bardzo mało. Ja bym nie gazował. To auto jest dość spore i moim zdaniem przy silniku 75KM spadek mocy będzie odczuwalny.
@AnonimoweMirkoWyznania: Prawidłowo założone, współczesne (czyli na wtrysku) LPG nie zmienia mocy silnika, a przynajmniej nie w jakkolwiek zauważalnym stopniu.

Co do tego czy gazować pytanie jest wyłącznie takie czy przy Twoim sposobie eksploatacji, instalacja Ci się zwróci w sensownym czasie.
Jak robisz 50000km rocznie to zakładaj, jak 5000km to nie zakładaj :)
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak zamierzasz sobie to auto mieć i nie sprzedawać zmieniać to jasne że gazuj..

Tylko skoro narzekasz na moc, co mnie kompletnie nie dziwi to może pomyśl o innym aucie które już będzie jechać, zamiast inwestować w auto z którego nie jesteś zadowolony, możesz kupić już z gazem.