Wpis z mikrobloga

Korzystam z poczty na hostingu i problem jest taki, że maile dochodzą do wszystkich skrzynek oprócz tych na Yahoo. Niestety wielu odbiorców ma tam skrzynki i problem jest istotny. Czy ktoś z Was ma pomysł jak z tym poradzić? Hosting twierdzi, że to jest po stronie Yahoo... Może ktoś z Was przerabiał taki problem? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale korzystam też z Cloudflare

Oto co pokazuje w mailach zwrotnych, które przychodzą po kilkunastu godzinach:

Undelivered Mail Returned to Sender

: delivery temporarily suspended: lost connection
with mta5.am0.yahoodns.net[67.195.204.77] while sending RCPT TO

#hosting #poczta #email #technologia
  • 3
@Przyczajenie: zwrotka z poczty wyraźnie pokazuje, że serwer poczty, przez który próbujesz wysłać wiadomość nie może ustanowić stabilnego połączenia z serwerem yahoo. W skrócie ty nic z tym nie zrobisz, chyba że spróbujesz zmienić hostingodawcę. Generalnie Yahoo jest #!$%@?.
@Przyczajenie: Sprawdź czy masz wszystko dobrze skonfigurowane na: https://mail-tester.com/
Może się zdarzyć, że adres ip jest na czarnej liście i trzeba poprosić dostawcę usługi o zmianę/wyczyszczenie.
Niestety z adresami ipv4 bywa tak, że są z odzysku i czasami przed użyciem trzeba je wyczyścić.
@sohost: dzięki za linka. Sprawdziłem i tam jest 10/10 (jedyne co świeci się na żółto to "Nie posiadasz rekordu DMARC" oraz "Twoja wiadomość nie zawiera nagłówka List-Unsubscribe"). Ale ze zmianą IP to dobry pomysł, mam nadzieję że hostingodawca ma taką możliwość.

@darkfence - no niestety, jeśli tego się nie uda rozwiązać, to trzeba będzie zmienić hostingodawcę