Wpis z mikrobloga

Mam zamiar kupic sobie łuk, żeby spróbować czegoś nowego i w sumie zawsze chciałem sobie postrzelać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wybór padł na polecany tutaj Samick Polaris, przeglądałem tag, ale nie znalazłem podobnego pytania.

Czy jeśli mam gdzieś tak 185/186 cm wzrostu, to lepiej wziąć 68" czy 70"? I jakie tanie strzały sobie do tego dobrać? Siłę naciągu wybiorę 30#.
#lucznictwo
  • 6
@Hark: Oba będą dobre. Jak masz możliwość, to weź dłuższy. Z siłą bym jednak trochę zszedł niżej. Weź pod uwagę, że w rzeczywistości będziesz miał na palcach o kilka funtów więcej z uwagi na dłuższy naciąg.

Z najtańszych sensownych strzał to albo Avalon Tyro, albo Skylon Novice. Tyro mają gumowe lotki, wiec nadają się tylko do strzelania z podstawki. Novice są opierzone, więc można strzelać nimi też bezpośrednio z półki łuku.
@daedalus_pl: Teraz doczytałem, że Skylony mają 29", więc dla Ciebie może się to okazać trochę za mało. Naciąg będziesz miał w okolicach 29-29,5", więc powinny wystarczyć "na styk", ale na początek, póki nie masz jeszcze wyrobionej postawy, dla bezpieczeństwa lepiej wziąć coś nieco dłuższego, by było trochę zapasu na ewentualne błędy. Strzała długości 30" Ci wystarczy.
@Hark: 70" lepiej, a strzały to najtańsze karbony, sprawdź jaki masz długość naciągu przy tym wzroście spokojnie możesz założyć że 30" będzie. Przy doborze siły pamiętaj że łuki są mierzone na 28" im dalej ciągniesz tym większy opór łuku i twoje #30 może się okazać za mocne na początek. Ja początkującym polecam Roland Snake młodzieżowy 26" i strzały Avalon Tyro w tym setupie można przetestować różne techniki strzelania I zobaczyć w