Wpis z mikrobloga

Miałam drugą dawkę szczepionki 14 sierpnia, czy mogę przylecieć do Polski już w tą sobotę (28.08) czy zostanę skierowana na kwarantannę? żeby być w 'pełni' zaszczepionym ma być 14 dni po zaszczepieniu, liczone jest to z dniem szczepienia włącznie czy nie, bo mam rozkmine a nigdzie w internecie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi?
Jak wygląda sprawdzanie paszportu covidowego na lotniskach szczególnie na lotnisku w Gdańsku?

#trojmiasto #gdansk #covid19
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konata: Liczone jest od dnia następnego po szczepieniu. Dzień szczepienia się nie wlicza. Sprawdzanie odbywa się oczami osób sprawdzających to na lotnisku. Podajesz paszport, ta osoba go sprawdza i oddaje...kurde, nie wiem o co konkretnie pytasz..
@Konata: Jak leciałem pod koniec czerwca to chyba teoretycznie można było lecieć jak tylko masz certyfikat, czyli nawet tego samego dnia. Problem za to był taki (o czym nigdzie nie widziałem wzmianki ani sam nie pomyślałem) że przy wejściu do samolotu mierzyli temperaturę, a po drugiej dawce często człowiek jest praktycznie jak chory przez dobę lub dwie. Więc dobrze, że leciałem dopiero kilka dni po drugiej dawce, no i ciebie to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konata: Trudno powiedzieć czy dokładnie to sprawdzają. Mój chwilę oglądali. Wiem, że były przypadki, że nie wpuszczali kogoś, bo nie zgadzały się godziny wykonania testu. W paszportem to nie wiem.