Wpis z mikrobloga

Do osób, które rzuciły palenie - jakie odczuliście skutki pozytywne (i może negatywne?) rzucenia?

Ze swojej strony - nie palę zaledwie miesiąc i niespecjalnie cokolwiek zauważyłem.
Zastanawiam się nad tym jakie mogą być indywidualne efekty dla różnych osób. Coś bardziej przyziemnego niż zmniejszenie ryzyka nabycia raka ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jestem świadom tych podstawowych plusów jak: brak smrodu, mniej wydanych pieniędzy, lepsza kondycja itp.
#palenie #papierosy #rzucaniepalenia
  • 10
@zonedout: Łatwiej się chodziło po schodach. Lepsze odczuwanie smaku.

Jak siadałem obok osoby palącej w miejscu publicznym to mi było głupio jak czułem ten smród. Jak palisz, to nie jesteś świadom tego jak bardzo śmierdzisz dla osób postronnych.
@Zordon_: No wiesz, niespecjalnie jeszcze :D w pewnym stopniu rzucanie traktuje jako eksperyment na sobie właśnie w celu zaobserwowania odczuwalnych skutków - taki mentalny trick
@zonedout: tragicznie nie pale 6 dni napady lękowe problem z oddychaniem serce #!$%@? jak szalone zawroty głowy bezsenność ale Wiem że warto skończyć z tym syfem 6 dzień i powoli robi się lepiej tylko problem z oddychaniem i bólem w klatce piersiowej ale muszę dać radę bo nie zamierzam przechodzić przez to samo nastepnym razem trzymaj kciuki chyba że masz jakieś porady jak zwalczyć zespół odstawienny
@ciasteczkofy: Porad nie mam, ale oczywiście trzymam kciuki. Ja przy poprzednim podejściu do rzucania stosowałem desmoxan - i go polecam. Mi pomógł, nie paliłem przez kilka miesięcy, ale potem głupio, stopniowo powróciłem.
Nawet gorzej niż Ty. Nie przypuszczałem że odstawienie nikotyny da takie efekty. Pierwszy tydzień myślałem że umieram. Fizycznie padaka a psychicznie jedna wielka deprecha, ataki paniki i takie gówno. Potem kupiłem plastry i się wyprostowało.