Wpis z mikrobloga

#programowanie #perl
Tak jest ze mnie debil jeżeli chodzi o programowanie. Jak w ciągu roku zrobię jakiś mały skrypt na potrzebę chwili to i tak jest dobrze.

Ale potrzebuję małej pomocy.

Ogólnie chodzi o pakiet gammu-sms w #debian zrobiłem sobie zarządzalny skrypt aby móc sterować serwerem za pomocą SMS. Aktualnie skrypt używa tablicy "shift" (wydawało by się że będzie najprościej) i wyciągam z gammu-smsd zmienne:

1. Numer telefonu ($num = shift)
2. haslo ($pass = shift)
3. polecenie ($sms = shift)

Najpierw sprawdzany jest numer telefonu, następnie pierwsze słowo w SMS'ie - którym jest "hasło" a następnie komenda którą chciał bym wykonać, np. "restart" niektórych usług czy tam cokolwiek. - osobiście nie potrzebuję wysyłać wielu poleceń, zatem nie rozważam rozbudowywać pętli (aczkolwiek "identyczna" będzie pewnie poniżej)

Ale potrzebuję również niekiedy zrobić forward całej wiadomości np. gdy zbliża się ważność konta, bądź brakło środków, ogólnie wszystko co może przyjść np. od operatora.
Na chwilę obecną udało mi się przekazać numer z którego dostarczono SMS oraz pierwsze słowo.

Wydaje mi się że będę musiał użyć $ARGV[] tylko za nic nie wiem jak to zapisać.
  • 4
@munitalp: Pokaż kod który masz i pokaż jakiś przykładowy output(lub kilka) z gammu-smsd, które chcesz obsłużyć.

Raczej bez tego ciężko będzie coś wykombinować bo np gammu-smsd nie chce mi się konfigurować, nie wiem czy tam kartę sim trzeba mieć w kompie, jakiś modem może, itp :)