Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki i Mirabelki :)
Dzisiaj mam dla Was kolejne polskie miasto Lwówek Śląski, które ująłem w moim cyklu "Miast stojących murem".
Miasto otoczone jest niemal w całości przez średniowieczne mury obronne, których długość na chwilę obecną wynosi około 1350 metrów (z 1500 metrów istniejących w ogóle). Zachowały się piękne baszty dwóch bram Bolesławieckiej i Lubańskiej.
Na rynku można podziwiać przepiękny ratusz, który jest największy na Śląsku (większy nawet niż ten we Wrocławiu) oraz piękne renesansowe kamienice. Wiem, że rynek otoczony jest przez współczesne zabudowania, ale te renesansowe kamienice i ratusz odwracają wzrok od tych współczesnych. Miasto znane jest również z jednego z najstarszych browarów w Polsce i Europie.
Wrzuciłem znalezisko o Lwówku Śląskim, więc jeśli Wam się spodoba to proszę kopnijcie

#antekpodrozuje #polska #dolnyslask #dolnoslaskie #lwowekslaski #podroze #podrozujzwykopem #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #architektura

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
antekwpodrozy - Czołem Mireczki i Mirabelki :)
Dzisiaj mam dla Was kolejne polskie m...

źródło: comment_1629739611YHxYhddJJfoxapTwccftWd.jpg

Pobierz
  • 11
@Reynald: zapewniam Cię, że nie ma tam nawet 1 m2 betonu. 100% granit i bazalt. Zerwano też 80% nawierzchni bitumicznych i wszystko będzie w kamieniu. W tym roku robimy rewitalizację po prawej stronie od wieży i też wszystko będzie w kamieniu. Dodatkowo "kolorem" wskazany będzie zarys fundamentów średniowiecznego domu wagowego.
Uprzedzam komentarz o "betonozie", bo wszystko (od projektu po realizację) dzieje się pod ścisłą kontrolą nadzoru konserwatorskiego i archeologicznego i to
@antekwpodrozy: Czekałem na ten wpis, dziękuję :) Nie jest to co prawda "moje" miasto, bo jestem z Jeleniej Góry, ale miałem przyjemność wtrącić swoje trzy grosze w wygląd ulic tego miasta i darzę je sporym sentymentem.
Trafiłeś na dobry moment ze zdjęciami, bo obecnie spora część rynku to plac budowy.