Wpis z mikrobloga

jestem na urlopie i od czterem dni nic innego nie robię


@Sl_w_k_1: Spoko, ale czemu aż takiej mocy to wymaga. Ja w swojej stacjonarce poza torture testami z Prime95 200W nie widziałem. Generalnie przy takiej mocy nie dziwie się, że Ci się procek tak grzeje, szczególnie w laptopie. Nie wiem co to za procesor ale obstawiałbym, że normalna jego praca powinna być w okolicach może ~120W.
@Sl_w_k_1 a na czym stoi jak grasz? On chyba zasysa dołem więc upewnij się że ma tam trochę miejsca. Polecam kupić podstawkę aluminiową, nawet bez włączonych wiatraków robi różnicę u mnie znaczną.

Możesz testowo podłożyć coś z obu stron (jakieś klocki czy coś) żeby go podnieść choć ze 2cm i zobaczyć jak się sprawy mają i jest duża szansa że będzie dużo lepiej.
@TrueGrey
@Sl_w_k_1
Zakładam że te 200W to było tylko chwilowe bo na dłuższą metę to nawet połowy tego przecież nie pociągnie. Zasilacz jest tam bodaj 65W więc przy takich poborach bateria będzie szła cały czas w dół i się wyłączy.
@emesc: To na pewno, ale już chwila z taką mocą wystarczy, żeby HWMonitor pokazał bardzo wysokie temperatury (a podejrzewam, że to przeraża trochę OPa), jeśli po tym spadają one do względnie normalnych wartości, to raczej nie ma co się przejmować.