Wpis z mikrobloga

Szukam ekspresu automatycznego do 3000 zł, ale wolałbym wydać coś w okolicach 2700, a za resztę kupić kawę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Upatrzyłem sobie Phillipsa LatteGo 5400, na promocji za 2799 zł. Piłem z niego kawę u znajomego i była bardzo spoko, choć to było na początku roku i zrobił mi tak "od niechcenia", a ja się nie skupiałem. Mój ojciec ma od 3-4 lat DeLonghi ECAM35X.75 i jest z niej bardzo zadowolony, kawę robi smaczną, choć ja bym ciut poeksperymentował pod swoje preferencje - wolę kawę mocniejszą. Model ten nie jest już w sprzedaży, kosztował wówczas około 2500 zł.

Piję mocną, czarną, żona Cafe Latte naprzemiennie z Flat White.
Myślę, że 3-5 kaw dziennie, z czego połowa czarnych, połowa z mlekiem.

Czy z tego Phillipsa będę zadowolony? Bardzo podoba mi się wizualnie, w przeciwieństwie do DeLonghi właśnie.
Nie jestem przekonany do braku karafki, jak z czyszczeniem tych wężyków?

Obawiam się też mniej popularnych (choć - jak zakładam - specjalizujących się w ekspresach) marek typu Melitta, 4Swiss czy Nivona.

Już praktycznie byłem zdecydowany i powoli dochodzę do wniosku, że chyba przesadzam, bo dotychczas piłem w domu zwykłą rozpuszczalną kawę, a zacząłem przekopywać pół Internetu i im więcej czytam, tym mniej wiem (zwłaszcza co robić) :-/.

#kawa #siemens #phillips #ekspresdokawy #ekspres #cokupic #pytaniedoeksperta #agd #pytanie #espresso #americano #latte #delonghi #krups
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smartek: bardziej patrze na stosunek jakości do ceny. Sam pije czarna i dolewam mleka. Czasami zrobię jakas biala. Żona wypije biala. Łącznie max 6 kaw dziennie.

Chyba nie będę kombinował i wezmę philipsa
@jakubnn: 6 kaw dziennie to wcale nie tak mało. Ja piję wyłącznie czarną, ale żona wyłącznie z mlekiem (flat white lub latte), z reguły 1-4 kawy dziennie ostatnio (rzadziej niż na początku). Goście z reguły wolą jakąś z mlekiem. Niestety, ale mleko to częsty składnik kaw. Ale reasumując, za tę cenę niecałych 2k to Philips na pewno będzie w porządku moim zdaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jakubnn: Rodzice mają od 3 lat DELONGHI Dynamica ECAM 350.55B, od zimy przeniesiony na działkę, a do domu kupili tego Siemensa co ja. Zawsze jak piję kawę z DeLonghi to mam nieodparte wrażenie, że nawet z tych samych ziaren kawy smakuje inaczej, bardziej kwaśno, nie odpowiada mi zupełnie.