Wpis z mikrobloga

Kumpel zaproponował mi taki dil : Jego kolega jest jakimś inżynierem dźwięku i skupuje kasety magnetofonowe nawet te nagrane. Dużo za to płaci. Najbardziej interesują go Maxwell ale chętnie kupi nawet kasetę nagrana z empiku. Mówił mi o tym że potrzebuje do produkcji czy tam procesu nagrywania z analogu. Wszystkie kasety będzie czyścił. Kaset mam ze 200 szt. Na imprezie XD kolega mówił mi o jakiś dużych kwotach które mogę za to dostać ( ͡ ͜ʖ ͡) rzeczywiście orginalne kasety na allegro chodzą po 200 zł. Czy wierzyć mu? #biznes #kasety #vinyl #magnetofon #audio #audiofile
  • 3
@ToxycznyKarol: fejk raczej z tym nagranymi, czyste potrafią owszem kosztowac i po 200 pln ale tylko te rzadkie i foliowane (jakies metałówki, szpulki etc) czyli rzeczy które w czasach swojej popularności tez kosztowały nie mało, co do nagranych ludzie fakt szukają tematów z poszczegolnych gatunków - metalu, polskie dance`u , wczesnego disco polo, hip hopu, ale dalej na kazdym pchlim targu możesz wybierac w tasmach po 2 pln (przegrywkach, zwykłym popie)
@phsbdg wiem że tak jest ale słyszałem to od ogarniętego kolesia (kolorysta) i wiem że nagrania tamtego kupca nie interesują tylko puste nośniki. Najlepiej jak by to były nagrywki na tdk, Maxwell, BASF. Spytałem czy będą go też interesowac takie z nagraniami ze sklepu, powiedział że takie też. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ToxycznyKarol: @phsbdg: z moich doświadczeń np. maxell xl-II to świetna kaseta (na dobrym magnetofonie z dobrej jakości nagraniem brzmi jak kompakt, a na papierze ma nawet nieco lepsze parametry), z kolei te "normal" (brązowe, z Fe3O4) po latach nie działają - słychać resztki przytłumionego dźwięku. Dobrą kasetą jest sony UX-S i ogólnie dobre kasety kosztują kilkadziesiąt złotych. Jak tak płaci hurtem za wszystko to sprzedaj mu jakiś paździerz (np. oryginalne