Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki, #pytaniedoeksperta #android #vanced

Jak zainstalować dwie wersje YouTube Vanced tak żeby jedna miała dostęp do konta google droga nie.

Niby MIUI oferuje "klonowanie" aplikacji, lecz Vanced nie chce tak działać.
Póki nie wprowadzili Vanced managera można było łatwo zainstalować dwie. ¯_(ツ)_/¯

Potrzebuję drugiej wersji, aby na niej włączać muzykę dla #dzieci w aucie. A potem google nie podrzucało mi "kaczki dziwaczki" w wyszukiwaniach.
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dibhala: masz rację tak to zabrzmiało.
Mam na myśli, że Newpipe ma inną filozofię, nie podpowiada jak YouTube itp. Dodajesz lubiane kanały i tyle. Przy bąblach mi się to nie sprawdza. Dla mnie też średnio bo nie ma połączenia z kontem.
@zeross: spox, no offence
newpipe ma nie tyle filozofię działania, co zaprogramowanego działania i jest apką która pobiera dane z api youtuba, a nie wyświetla to, co serwuje sam youtube. Dlatego można powiedzieć, że z YT nie ma nic wspólnego.

co do klonowania, to shelter działa na zasadzie nieco bardziej zaawansowanych profili w androidzie. Nie wiem jak w miui, ale w ostateczności poszperaj za utworzeniem dodatkowego profilu i przełączaj się pomiędzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
MIUI nie działa w tym miejscu jak należy. Co ciekawe shelter (pobrany z fdroid) najpierw usunął mi dodatkowy profil utworzony za pomocą narzędzi z MIUI i tworzy coś nowego. @Dibhala:
@zeross: co do miui to nic nie podpowiem bo nigdy nie miałem z tym do czynienia
czytając jednak o tym m.in. na tagu android nie chciałbym mieć z tym nigdy nic wspólnego ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@zeross: od tego jest AOSP (czyli np. lineageos) żebym miał czysty i szybki system, pozbawiony crapware/bloatware producenta

mnie już nawet zaczęły wkurzać animacje w zgredoidzie 11, bo zabierają sporo czasu a i tak ściąłem je do 0,5s. Mniej się nie da (,)
Wyłączyłem je całkowicie w 10, ale przeskok w pewnych sytuacjach miał też swoje wady.

Ja przecież w ogóle nie cierpię tego systemu ( ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zeross: Ja swoje subskrypcje mam w vanced, a jak potrzebuję sprawdzić jakieś gówno, którego nie chcę w polecanych to włączam zwykłe yt z zalogowanym śmieciowym kontem. Reklamy usuwa mi adguard dns.
@zeross: no to lipa, a wiem że jest działający bo go sprawdzałem na zgredku10
nie wiem co pozostaje, albo dodatkowe konto googla i przełączanie się między nimi

ewentualnie jeszcze Parallel Space, miałem to w zakładkach obok sheltera, ale tego nigdy nie testowałem. Jeśli żadne nie pomoże to rozkładam ręce, bo domniemywam, że słuchawa nie udźwignie virtualki z innym androidem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: mnie adguard nie filtruje reklam na YT. Ani gdy uzywałem aplikacji Blokada ani teraz kiedy mam DNS w androidzie ustawiony na adguarda.

@Dibhala: w MIUI jest też coś takiego jak "druga przestrzeń", ale przlaczanie pomiędzy nimi to ślepa uliczka.

w MIUI jest też coś takiego jak "druga przestrzeń", ale przlaczanie pomiędzy nimi to ślepa uliczka.


@zeross: ja tylko na tagu czytałem wypowiedzi kilku mireczków że ta druga przestrzeń w miui to jest działająca w 1 przypadku na 10

po czym i tak się często wypierdziela na plecy i nie chce działać dalej więc jesteś jednym z niewielu komu to działa
ewentualnie masz świeżo przywrócony system bez zabagnienia miliardem apek i
@zeross: Przetestuj sobie na tym wideo. Reklama jest tu co każdą pełną minutę i zwykłe YT plus dns.adguard.com na telefonie pokazuje tylko tę pierwszą reklamę, co ją można pominąć po kilku sekundach. Potem jest już czysto. Na TV u kolegi tak samo się zachowuje sprzęt - jedna reklama albo wcale co i tak jest sukcesem, gdy kablówka nie pozwala ustawić własnych DNS na routerze.

Zawsze możesz też kupić YT premium przez
Tytanowy_Lucjan - @zeross: Przetestuj sobie na tym wideo. Reklama jest tu co każdą pe...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: ciakawa recz. W czasie kiedy pisałeś post do mnie oglądałem w komórce youtuba z aplikacji i miałem reklamy (nie przeszkadza mi to bo oglądalem gościa, któremu chcę dać zarobić za kawał dobrego materiału). Gdy włączyłem film od Ciebie to w przeglądarce i apce nie było nawet pół reklamy. Oglądanie obu filmów nie dzieliło więcej niż minuta. na tym samym Redmi.