Wpis z mikrobloga

@przemmek113: @CynicznyXD: Pracowałem kiedyś z Niemcami. Nigdy gurwa więcej - 100x bardziej wolę Pajeetów. Goście mają taką specyficzną cechę - podążają za instrukcjami/procedurą na tyle na ile mają w zakresie obowiązków, i ani milimetra więcej. Ten news nie dziwi mnie nic a nic.

Kiedyś miałem kolesia z Niemiec w teamie, który dokładnie tak działał. Gość potrafił przeforwardować usterkę do innych aby ją naprawiali/diagnozowali, mimo że sam doskonale wiedział co jest
i bardzo dobrze zrobil, nie ma co wychylac sie poza swoj zakres kompetencji.


@kinesin1000: Rzecz w tym, że to było w 100% w zakresie jego kompetencji, i w końcu trafiło do niego. Dodał tylko sobie i innym kilka godzin pracy, w imię bezmyślnego podążania za procedurą.

Typowo polskie myślenie.


Bzdura wierutna. Ludzie ze stanów, którzy też byli w moim zespole też się pukali w głowę, kiedy zobaczyli jak ten koleś to
i bardzo dobrze zrobil, nie ma co wychylac sie poza swoj zakres kompetencji. Typowo polskie myślenie.


@kinesin1000: własnie typowe myślenie jest najlepsze. Przez takie myślenie jak nie wychylanie się zarabiacie po3k netto, bo ciągle robicie to samo zamiast się rozwijać i być skutecznym.
własnie typowe myślenie jest najlepsze. Przez takie myślenie jak nie wychylanie się zarabiacie po3k netto, bo ciągle robicie to samo zamiast się rozwijać i być skutecznym


@Marek1991: xDDDDDD
Czy ty naprawdę myślisz, że jak wyrobisz 150% normy to dostaniesz awans na stanowisko dyrektora, albo menadżera? Ty się z psem na łby pozamieniałeś? Niech zgadnę, nawet nie pracujesz? Jeśli szef awansuje kogoś na takie stanowisko tylko dlatego, że #!$%@? to znaczy, że
Robię to co mam w umowie i wszystko inne mnie nie interesuje.


@borsiu: I dlatego Niemcy to potęga. A u nas na #!$%@?, ale hehe, zrobione.
Janusze zamiast zatrudniać ludzi którzy się znają, wolą żeby areczek na odwal zrobił.
Po co jakość, jak może być taniość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)