Wpis z mikrobloga

Jak przekonać samego siebie, żeby wywalić stare graty, które tylko zabierają miejsce, ale wewnętrzny janusz mówi "zostaw, bo się jeszcze przyda". Mam na myśli na przykład obskurną patelnię, która przecież dalej działa, ale kupiłem sobie większą i lepszą. Albo buty na tyle rozwalone, że wstyd w nich wyjść, ale na jakieś prace przydomowe by się przydały, ale w obecnej sytuacji wiem, że nie będę miał okazji ich użyć...

#zbieractwo #zycie #pytanie
  • 12
  • Odpowiedz
@Antybristler: Jak masz miejsce to zostaw. To nic złego. Ja stare patelnie biorę na ogniska, a buty chociażby na kajaki gdzie wiem, że i tak będę przeciągał kajak po jakiejś mieliźnie czy między powalonymi drzewami.
  • Odpowiedz
@Antybristler: xD Nie no serio mówię, chomikowanie jest spoko. Często znajomi heheszkują ze mnie, a jak przyjdzie co to czego to pożycz to, pożycz to albo wydają zbędnie kasę. Ważne, żeby robić to ze zdrowym rozsądkiem.
  • Odpowiedz
Nie no serio mówię, chomikowanie jest spoko


@Vadzior: Chomikowanie złomu nie jest spoko. W dziurawych i potarganych butach to nawet do skrzynki odebrać pocztę bym nie poszedł.
  • Odpowiedz
@Antybristler: ja mam taką szafkę w piwnicy, wrzucam do niej różne (nie)zbędne rzeczy. Mniej-więcej raz na dwa lata wywalam z niej wszystko to, co przez ten czas nie zostało z niej zabrane i użyte. I nie patrzę wtedy, czy ten przydaś jeszcze dobrze wygląda albo się do czegoś nadaje.
  • Odpowiedz
@Antybristler: Wyrzuc bez litosci, chomikowanie nie jest spoko!

Zasada jest prosta: jesli nie uzyles przedmiotu w ciagu np. miesiaca, to znaczy, ze Ci jest niepotrzebny.

Pomijam np. ubrania zimowe w lecie czy odwrotnie, ale wszelkie zniszczone, dziurawe wyrzucam. Nie ma co robic z siebie dziadygi co chowa :)

@kinemator: pieknie napisane. Nie zauwazylem Twojego postu a to samo mialem na mysli :)
  • Odpowiedz