Wpis z mikrobloga

Wrocilem z Włoch i to co tam się odjaniepawla to się w głowie nie miesci.

Miasto nadmorskie, impreza plenerowa. Wstep tylko z tzw green pasem - szczepienie, test albo ozdrowieniec z certyfikatem. Przed wejsciem na teren stoi ciec i sprawdza kazdemu kod QR. Ludzie czekaja w kolejce bo sprawdzanie tego trwa. Wiekszosc trzyma w reku jakas wydrukowana kartke, nie wiem co to ale chyba dostaje sie to z apteki. Wiekszosc w srodku i tak nosi maske, przy 30 stopniowym upale i wilgotnosci 90%. Hit. Ale to nie wszystko.

Niedaleko od imprezy apteka, cena za test 15 euro. No wiec wlosi placa 15 euro, siadaja na krzeselku w przejsciu do apteki, babka wychodzi ubrana jakby pracowala wlasnie z wirusem w laboratorium, na oczach wszystkich robi klientowi test i wraca. Taki zabieg daje prawo wejscia do restuaracji, kina, pubu itd na 48h - oczywiscie pod warunkiem, ze jest negatywny. Bo jak jest pozytywny to domniemam, ze za pietnastaka sobie kupujesz 2 tygodnie domowych wakacji.

Jak mozna dac sie tak ponizyc? Ludzie swieci.

Juz pomijajac fakt jaki to jest skok na kase. Test antygenowy jest warty pewnie z 50 centow albo i mniej, w detalu w rossmanie w DE sprzedaja je za 85 centow xD Niezla przebitka jak za wlozenie patyka do nosa na 5 sekund, a to i tak jest tanio bo w PL to jest jeszcze drozsze.

Mam nadzieje, ze jak cos takiego przejdzie przez glowe naszym rzadzacym to wszyscy wyjda na ulice bo to juz na prawde jest za wiele, serio nie mam nic przeciwko szczepieniom kto chce niech sie szczepi i zdrowia zycze ale segregacja i upadlanie ludzi to juz jest kilka krokow za daleko.

#koronawirus
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@filozof900: Człowieku zaraz cię wyruchają od dupy po mordę nowym ładem, a ty się srasz o jakieś szczepionki i to że kilku niezaszczepionych szurów nie wejdzie do kina.

Typowe p0laczki są typowe- dadzą sobie dowalić 300000 podatków i opłat bez mrugnięcia okiem, ale jak nie wejdą do kina czy na najebkę bez szczepienia, to już OOO UUU NIEEE RZUCIM ZIEEEEMI SKONT NASZ RUUUUT.

Beka z was.
@tellet: A musieli zapowiadać, żeby średnio rozgarnięty człowiek zorientował się, że na populistyczne rozdawnictwo skądś trzeba będzie zebrać haracz?