Wpis z mikrobloga

mam w salonie 6 punktów oświetlenia „codziennego” (podzielone na 2 strefy, które się zapalają osobno lub razem ze standardowego włącznika - wiadomo, jeden PSTRYCZEK zapala 3 sztuki, drugi pozostale 3) i jedno światło dekoracyjne nad stołem.

w chwili obecnej to dekoracyjne jest podpięte pod wszystkie pozostałe i odpala się razem z nimi - chcę jednak je „odłączyć” i sterować nim zupełnie osobno i niezależnie od tamtych spotów, najlepiej z miejsca obok stołu.

czy wystarczy, że włożę tam smart żarówki, połączę je z przyciskiem Aqary, który nakleję gdzieś na ścianie i już będzie to funkcjonować jak chce, czy to ze „instalacyjnie” to światło dekoracyjne jest podpięte pod włącznik standardowy będzie powodowało, ze i tak będzie się on zapałał po naciśnięciu zwykłego włącznika, a ten smart-naklejony będzie tylko dodatkowy?

wybaczcie za prymitywny opis - totalnie nie znam się na elektryce :(

#xiaomi #smarthome #aqara #mieszkanie
  • 4
mam w salonie 6 punktów oświetlenia „codziennego”


@beaver: w salonie? 6?! ludzie w całych mieszkaniach mają mniej, licząc z oświetleniem na ulicy, jak taki bogacz jesteś to zapytaj prywatnego elektryka czy coś takiego
@beaver jak chcesz aqarę I masz miejsce w spotach to ładujesz do każdego moduł dopuszkowy aqary, montujesz naklejane przyciski gdzie chcesz a w mi home budujesz sceny. Nie trzeba Smart żarówek.