Wpis z mikrobloga

W 2021 r. umiera średnio dziennie 1 432 Polaków, to o prawie 300 więcej niż przed 2020 r.

Dla mediów te liczby nie mają znaczenia, ważne, że wczoraj z chorobami współistniejącymi na COVID-19 zmarło 2 osoby. Działalność większości dziennikarzy jest zwyczajnie szkodliwa.

#medycyna #sluzbazdrowia #koronawirus #covid19 #szczepienia #bekazlewactwa #bekazpisu #polityka
  • 15
@SirPsychoSexy: dziwnym trafem te kilkaset osób dziennie dostaje mniej uwagi niż te 2 które dostały pozytywny wynik PCR. Zero presji na rząd że służba zdrowia leci na łeb na szyję, wszyscy martwią się o to czy TVN będzie mógł nadawać bo to ważniejsze niż jacyś Polacy nie mogący się dopchać do lekarza.
@SirPsychoSexy: Taa, banka. Liczniki koronawirusa wszędzie, liczenie ile zachorowało ile zmarło ile testowali przez ponad rok. Praktycznie codziennie na głównych serwisach internetowych jest jakieś info o koronawirusie. Ty chyba żyjesz w bańce skoro tego nie widzisz.

Widziałeś gdzieś liczniki i codzienne informacje o zgonach z powodu raka?
@SirPsychoSexy:

Nie widzę sensu porównywania raka z covidem


@SirPsychoSexy: lockdowny są uzasadniane ratowaniem życia więc zamykanie dostępu do opieki zdrowotnej, zamykanie gospodarki, utrudnianie działalności gospodarczej zakazy podróżowania itd jest tym uzasadniane.

Drukowanie kasy na potęgę, wykupywanie biznesów, nieruchomości. Jednocześnie ratując te kilkaset osób skazujesz tysiące na śmierć, tylko nie na covid tylko na miesiące cierpienia i dogorywania w domu.

Kompletnie nie widać tu hipokryzji.
Jakby takie działania zastosować do ochrony
@j3sion: No ale jaki ma sens porównywanie tego z rakiem?
Odchodzisz od tematu. Temat brzmiał "media nie mówią o nadmiarowych zgonach". Ja to wyśmiałem, bo media o tym mówią.
A Ty mi piszesz o #!$%@? zachowaniu naszych rządzących przy pandemii. Jakbym gdziekolwiek twierdził, że rząd działa dobrze.
Chillax. :)
ych zgonach". Ja to wyśmiałem, bo media o tym mówią


@SirPsychoSexy: nie mówią tak jak o covidzie który jest ułamkiem procenta zgonów na raka w Polsce. Tego dotyczył mój post, jak go przeczytasz ponownie to może cię oświeci.
@j3sion: Biorąc pod uwagę, że covid to sytuacja wyjątkowa, częste raporty są całkiem naturalne. Pandemię się kiedyś skończy, rak raczej nie. A na pewno nie szybciej od covida.
Zdecydowanie polecam wyluzować, jakiś agresywny jesteś. :)