Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może takie rozwiązanie w wannie? Baterie montowane do wanny, wysuwany wąż. Podoba mi się to bardzo, ale pierwsze co sobie od razu wyobrażam, to że ten wąż pęka i przecieka na końcu, a ja nawet tego nie widzę, bo ta część będzie wsunięta. I się zbiera woda gdzieś pod wanną. Czy to jakoś się zabezpiecza? I co w ogóle się robi jakby się chciało wymienić wąż, bo kiedyś by pęknął? Trzeba całą wanne demontować?

#remontujzwykopem #urzadzajzwykopem #remont #lazienka #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #wanna #armatura
lady_katarina - Ma ktoś może takie rozwiązanie w wannie? Baterie montowane do wanny, ...

źródło: comment_1628793195pExzP0repc4JG5m08PQ9n4.jpg

Pobierz
  • 17
@lady_katarina: myślę, żłe dobrym zabezpieczeniem byłopby zrobienie przez producenta wanny podwójnego dna w tym fragmencie na baterie - w razie cieknącej baterii czy pęknięcia węża woda uciekała by drugim dnem/kanałem do odpływu
tak samo jak jest ten przelew awaryjny w umywalkach czy wannach
@lady_katarina: na aż tak duży wyciek nie wiem czy są jakieś zabezpieczenia. Widziałem małe pojemniki żeby zbierać ewentualne małe ilości wody np. z mokrego węża, ale nic na całkowite pęknięcie węża. Z drugiej strony... ciężko nie zauważyć jak coś takiego pęknie, a zamknąć dopływ wody bardzo łatwo.

@Evert: wydaje mi się, że koszt takiego rozwiązania mógłby bardzo odstraszyć klienta... :)
@Nubzor: u mnie w wynajmowanym mieszkaniu zaczął cieknąć wąż pod prysznicem w zestawie natynkowym, w miejscu łączenia z baterią. W takim rozwiązaniu oczywiście było widać, ale ciekło naprawdę niewiele, nie było to wyczuwalne podczas puszczania wody. Boję się, że mogłoby się to samo stać i ja nawet bym o tym nie wiedziała, a tam by się gdzieś woda zbierała. A może po prostu pod wanną dodatkowa kratka kanalizacyjna...
@Nubzor: a to tego nie wiedziałam :D hmm niby w końcu wyschnie, ale przy regularnym zalewaniu może się zrobić grzyb xd kurde, ale z drugiej strony jeżeli (jak ktoś wyżej napisał) da się ten wąż całkiem wyciągnąć to po prostu przy sprzątaniu mogę kontrolować czy się z nim nic nie dzieje. Jeszcze podpytam w sklepie obsługę jak będę następnym razem jak to działa i czy polecają :D
jakby ktoś się zastanawiał nad podobnym problemem, to zrobiłam jeszcze research i po pierwsze można zrobić coś takiego jak "rewizja" w płytkach (np. na magnes), ja akurat planuję mieć podcięcie pod wanną więc można to ładnie ukryć. Można wtedy kontrolować czy się nic nie zbiera. A po drugie jest jeszcze taki zbiornik na odprowadzanie resztek wody:
https://wybitnietanio.pl/tres-3-otworowy-zestaw-montazowy-ze-zbiornikiem-do-odprowadzania-resztek-wody-20324501.html
@lady_katarina: Znajomi mieli coś takiego na wynajmowanym mieszkaniu. Kolega się kąpał, a różowa otwierała drzwi sąsiadowi, który darł ryja, że garaż zalewają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lady_katarina: Mam coś takiego. Nie mogę wymienić węża, kran ma okropne luzy i sobie tańczy, kurek do wybierania kran/słuchawka przecieka. I nie ma jak tego bezinwazyjnie naprawić. Imo: zaplanować do tego jakieś bezinwazyjne dojście serwisowe "od spodu", albo po prostu polecieć klasycznie.