Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Próbuje ogarnąć #blender i takiego szajsu dawno nie widziałem xD.
Szukam na yt tutoriali "low poly car" i co drugi pomija jakiś ruch, bez którego moj blender odmawia posłuszeństwa. Natomiast druga połowa używa skrótów klawiszowych, które nie działają xDDDDDD.
Poratujcie jakimś tutorialem, koniecznie po angielsku, bo ton głosu polskich mnie usypia.
#grafika3d #projektowanie3d
  • 23
@NoNameNoIdeaNoLife: sprawdź kanał ChamferZone na YT. Ostatnio wrzucił tutek modelowania low poly i high poly granatu błyskowego, a wcześniej wprowadzenie do Blendera.
Wiem, że to nie to samo o co prosisz, ale dzięki nim sam będziesz wiedział jakiego skrótu/narzędzia użyć oglądając tutorial w którym nie jest to wyjaśnione.
@LoneRanger: w blender 2.8 (albo 2.9?) sporo skrótów klawiszowych zniknęło, F3 Twoim przyjacielem.
Po drugie, jeśli używasz skrótów klawiszowych z "Industry standard" to przestań i ustaw blender default
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LoneRanger @artbarte: @sirgorn: @panato: ale patologia te tutoriale, albo zanudzają, albo pędzą i nie tłumacza połowy.
Nadal nie rozpracowałem dlaczego skroty klawisze nie działają. Aktualnie pobieram wersje 2.82, ale jeżeli to sie będzie #!$%@?ć również to chyba beda musial szukac czegoś innego, bo nie jestem masochista, zeby 15 minut spędzić na niemożności użycia opcji extrude
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ImperiumCienia: @LoneRanger: @artbarte: @sirgorn: @panato:
dobra, #!$%@? nie szukam, zapytam się was.
Jak ja mam "podnieść" część płaszczyzny po wykonaniu subdivision (tą, za tym plusem)?
W fusionie 360 wystarczyło kliknąć Q (skrót od extrude), a tutaj na tutorialach mówią o jakimś shift space g (które nie działa btw xD), ale w ogole mi sie plaszczyzna za plusem nie podswietla jak na nią najade.