Wpis z mikrobloga

Dostałem bana na grupie wegan i wegetarian na fb bo zadałem niewygodne pytanie. Co za hipokryci. Może tutaj otrzymam odpwowiedz. Czy ktoś kto ma w domu kota może być weganinem? Wszak karmi go mięsem zabijanych w tym cwlu zwierząt. Czyli niby kocha zwierzęta, ale zabija wiele innych żeby wykarmić jedno. Co myślicie?

Jedyne argumenty na grupie to xd i jakieś buźki, zero merytoryka, jak to z dziećmi :) #wegetarianizm #weganizm
  • 21
  • Odpowiedz
@skorpion666:
Może być, jak najbardziej :-}
Kocha zwierzęta --> Karmi je w odpowiedni sposób. Choć z drugiej strony, aby wykarmić kota to trzeba zabić inne zwierzęta, hm. Brak kota = brak zabicia innego zwierzęcia, które jest potrzebne do wyżywienia naszego kota.
Czysto teoretycznie, jeśli mieliśmy kota przed przejściem na weganizm, to wszytko jest OK, tak samo, jak adoptowaliśmy go ze schroniska (jest już na świecie), ale jakbyśmy specjalnie kupili kota z
  • Odpowiedz
@DonislawDev: dzięki za treściwe odniesienie się do tematu. ja jestem wegetarianinem, mam dwa koty od dawna, nim się nim stałem. Uważam że stawianie życia kota wyżej niż życia tysiąca zwierząt które on w życiu zje jest nie w porządku. Pomijając kwestie zamykania kota w 40m2 mieszkaniu jest dla niego torturą przez całe życie. Wydaje mi się że nie da się kochać zwierząt, i więzić kota, kastrując go, zamykając na całe jego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skorpion666: Nie można być, chyba że chce się go zagłodzić vege karmą dla niekotów. Koty muszą jeść mięso, bez tego umrą i każdy kto twierdzi inaczej, jest w błędzie. Tak działa natura ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@skorpion666: Sam byłem zaskoczony, ale istnieją wegańskie karmy dla kotów i są jak najbardziej dla nich zdrowe i dostarczają wszystkich potrzebnych składników, a koty nie mają problemów z ich trawieniem.

Tutaj youtuber vegan gains mówi o tym, można się więcej dowiedzieć: https://www.youtube.com/watch?v=VYdBIf_yHJs

Jeżeli chodzi o karmienie kota mięsem będąc weganinem to moim zdaniem jest to hipokryzja. Oczywiście rozumiem dylemat moralny np kiedy masz kota 10 lat i stajesz się weganinem to
  • Odpowiedz
@Karol1337: a kto dał Ci prawo usuwać zwierzęciu jakiekolwiek części ciała? Uważasz że to jest ok? Wyciąć coś kotu dla własnej wygody? To po prostu ograniczanie kota do własnych potrzeb.
  • Odpowiedz
@skorpion666: no niestety wśród vege ludzi jest również pełno debili i hipokrytów. Tak samo ostatnio widziłem nagranie z jakiegoś ośrodka w Polsce, gdzie ratują dzikie zwierzęta i gdzie podobno większość pracowników to vege, to zaczęły przylatywać bociany (zupełnie zdrowe) a oni karmili je małymi kurczakami (całymi martwymi pisklętami). Mieli ich całe pudełka. Nie rozumiem tego w ogóle, zapłacę za zabicie kilkudziecięciu ptaków żeby nakarmić 2 dzikie które mogą same sobie znależć
  • Odpowiedz
@skorpion666: Może mieć kota. Karma dla zwierząt składa się z odpadków poubojowych, a każdy wykopek wie, że tego i tak jest za dużo. Poza tym weganizm to nie jest antynatalizm i inne takie. Poza tym kot zjada dużo mniej jedzenia niż człowiek. To pytanie nie jest niewygodne, tylko po prostu głupie i łatwo na nie odpowiedzieć. Poza tym nie wiem co nie zainteresowani weganizmem nie-weganie mieliby robić na grupach dla wegan.
  • Odpowiedz
@skorpion666: A wiesz, że w samych Stanach co roku jest usypianych 860 tysięcy kotów, bo nie ma co z nimi zrobić? A na ulicę ich przecież nie wypuścisz, bo przenoszą choroby i zagrażałyby ludziom. Ponadto sterylizacja / kastracja zmniejsza ryzyko chorób i wydłuża im życie. Każda organizacja weterynaryjna oraz zajmująca się prawami zwierząt z tych względów zaleca te zabiegi. Więc albo zabieg i kontrola populacji + dłuższe życie albo masowe zabijanie
  • Odpowiedz
@Karol1337: sterylizacja dzikich kotów to co innego niż wycinanie kotu jaj żeby mocz nie śmierdział jak się zepsuła na dywan. Większość kogow umiejscowiona w mieszkaniu nigdy z niego nie wychodzi. Mimo to są sterylizowane. Wychodzący kot wysterylizowany nie ma szans jak spotka dzikiego kota niewysterylizowanego, bo dostanie koci #!$%@?.
  • Odpowiedz
@skorpion666: Mogę się mylić, ale kupowałem nie raz naprawdę drogą karmę, i nawet tam skład wyglądał tak, że było 4% mięsa z np. kurczaka, a reszta bliżej niekreślona materia zwierzęca, czy jakoś tak. Nawet popiół czy białko sojowe jest często w składzie.
Skąd mody miały wiedzieć, czy masz małą wiedzę czy po prostu trollujesz? Poza tym tam ludzie mają ciekawsze rzeczy do czytanie niż nawet kulturalna dyskusja z Tobą. Tam są
  • Odpowiedz
@fallout152: napisałem tam w komentarzu do postu ze ktoś porzucił kota, szukając mu domu. Czemu oceniasz mnie z góry według swoich przypuszczeń? Nie było tam żadnego pytania o składniki czy inne pierdy
  • Odpowiedz
@fallout152: jaka to karma? Jakaś słaba chyba

Applaws Pierś z kurczaka z dynią 156gr
skład:Kurczak 50%, Dynia 24%, Ryż 1%, Woda przegotowana 25%.
Princess Premium Classic Kurczak, Tuńczyk, Ryż, Kaczka 170gr
skład:Kurczak 23,5%, tuńczyk 23,5%, kaczka 1,17%, ryż 1%, galaretka 50,83%
Schesir Filety z kurczaka z szynką 150gr
skład: filety z kurczaka 61% , szynka 4% , ryż 1,5%
Cosma Nature 140 gr
skład: 48% pierś z kurczaka, 27,4% tuńczyk, 1,4%
  • Odpowiedz