Wpis z mikrobloga

Mój chłopak jest wielbicielem serialu Plebania i Janusza Tracza. W internecie przeczytałam że sceny do serialu były kręcone niedaleko Warszawy albo niedaleko Lublina.

Chcę z nim wyruszyć bardziej w stronę Warszawy do miejscowości Okuniew. Co jeszcze związanego z serialem w pobliżu Warszawy i w Okuniewie warto zobaczyć? Super jakby to były kokretne adresy.

A co warto poza serialem w tych rejonach zobaczyć, coś bardziej nietypowego niż łazienki.
#plebania #warszawa #janusztracz #seriale #turystyka #pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 4
@Rruuddaa: Okuniew (wieś znajdująca się 25 km od Warszawy), a pierwowzorem serialowego Tulczyna była parafia w Krasiczynie (podkarpackie). Nazwy pobliskich miejscowości zostały zaczerpnięte i zmienione z miast i wsi powiatu hrubieszowskiego, jak np. Hrubielów – Hrubieszów, jednak większość samochodów w serialu posiada tablice rejestracyjne z literami LKR oznaczającymi powiat kraśnicki. Zdjęcia do serii (2011/2012) oraz ujęcia z czołówki były realizowane w Krasnymstawie (woj. lubelskie) i Okuniewie. Sceny w hrubielowskim kościele realizowane
Okuniew


@Rruuddaa: wydaje mi się, że gdzieś w okolicy ul. Rycerza Okunia mieścił się serialowy sklep Grzybów. Pamiętam, że zwróciłem uwagę na to, że jak do Grzyba przyszła kobieta-naciągaczka, która była z nim rzekomo w ciąży, aby go szantażować, to na jednym z budynków pojawiła się tablica z nazwą tej ulicy.

Druga rzecz jest bardziej w zakresie moich domysłów. W Okuniewie znajdują się ruiny Pałacu Łubieńskich, które ze zdjęć przypominają mi