Wpis z mikrobloga

Siemka,
Czy wylatywal ktos w ostatnim czasie z Pzn? Czy cala procedura lotniskowa odbywa sie w miare sprawnie, czy jednak faktycznie zajmuje to sto lat? Rozowy ode mnie panikuje, gdyz RyanAir podeslal maila, aby najlepiej na lotnisku byc 2.5h przed wylotem, wiec rozowy najchetniej bylby i 3h ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sek w tym, ze nawet bagazu do nadania nie mamy.
Przy ostatnim locie (w zeszlym roku, juz w trakcie pandemii) wszystko szlo w miare normalnie, zatem zbytnio nie widze powodu do paniki.
#ryanair #wizzair #podroze #poznan
#podrozujzwykopem
  • 12
Leciałam w czwartek rano, lot był o 6:50, wszystko szło bardzo sprawnie. Bylam wcześniej z dużym bagażem (jakoś po 5:20 ) i nie było problemu. Nie ma co jechać za szybko, poznan to małe lotnisko i jak musicie tylko przejść przez odprawę to nie mam sensu czekać 3 godzin. nie ma kolejek. Ale to tylko moje doświadczenie, a lot był wcześnie rano.
@w00nski niestety nie odpowiem Ci jak wsprawa wygląda w Poznaniu, ale fakt to zależy w główniej mierze od lotniska. Balice i Ateny bardzo sprawnie wszystko szło, ale słyszałem znow że w Burgas było źle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@w00nski: Na początku lipca leciałem do Chorwacji, kontrola bagażu szła sprawnie, szczerze to nie było zbyt wielkiej różnicy w porównaniu z tym, co było przed pandemią.
@w00nski: wylatując z gdańska przyjeżdżam 30min przed odlotem, korzystam z fasttracka. Stansted ostatnio 40min przed wylotem wszedłem do terminala. Manchester najdłużej bo tam przy kontroli zawsze gęsto, ale tym razem byłem półtorej h wcześniej bo na miejscu test musiałem zrobić. Różowa niech się nie spina, bo szkoda życia na terminalu tracić.
@w00nski: wszystko bez problemu, tylko zawsze się zdarzy ktoś bez testu/paszportu cowidowego i przyblokuje kolejkę do odprawy. 2h a nawet mniej w zupełności wystarczy, no chyba, że chcecie sobie posiedzieć w knajpie/saloniku i wypić jakieś piwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@89mk: @mozzq: a jak to jest z tym podręcznym. Mam ten standardowy + walizka ale też podręczna. Czy będę musiał wyciągać wszystkie klamoty, czy tylko kontrolują płyny i czy na rentgenie granaty się nie wyświetlają?
@w00nski: to zależy. Dla Schengen jest szybciej niż poza. No i też popularne i jednocześnie tanie loty potrafią stać dłużej w kolejce. Na przykład widziałem jakiś lot Wizzaira do Hiszpanii gdzie kolejka do odprawy była długa i się nie ruszała. W tym samym czasie do LOTu stały 2 osoby i obyło się bez czekania.
Jeśli nie masz bagażu do oddania, zrobisz odprawe online i lecisz do Schengen, to przejście przez kontrolę
@dziczyznaa: Najlepiej w jednej torebce albo plecaku trzymajcie wszystkie dokumenty żeby szybko można było wyjac i pokazać, osobno to co trzeba wyciągnąć (elektronika i płyny w strunowych woreczkach i do 100ml) a reszty nie będzie trzeba otwierać. Najgorzej będzie jak będziecie mieli wszystko porozrzucane na i podręczne i podręczne walizki :)
@apee: @89mk: @rochto: na wstępie dzięki za pomoc.
W Pzn faktycznie wszystko fajnie i sprawnie idzie. Jako, że CRO jest non-schengen, to swoje trzeba odstać w kolejnej kolejce i to trochę wydłuża czas. Na ten proces (pokazanie paszportu) trzeba doliczyć (w moim przypadku) dodatkowe 15-20 minut. Bramki z przeczesaniem bagażu szły sprawnie, bez kolejki. Problem pojawił się po przylocie, gdy ponownie trzeba pokazać paszport, testy/paszporty covidowe, a jak jest