Wpis z mikrobloga

Siemanko hydroponiczne świry,
zapraszam na pierwszy, krótki wpis z serii Hydroponika w praktyce: #0 – wstęp do serii, porównanie z systemem konwencjonalnym
Jest to luźny opis mojego systemu DWC i porównanie rezultatów z pomidorami z gruntu.

I przy okazji wrzucam atencyjnego bydlaka #pomidory ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#hydroponika #ogrod #ogrodnictwo
Pobierz madryzolw - Siemanko hydroponiczne świry,
zapraszam na pierwszy, krótki wpis z serii...
źródło: comment_1628422324jLfbysVN0ELt3jpGYQgk1C.jpg
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@madryzolw: Mam pytanko, tak się wszyscy na facebookach podniecają tą hydroponiką i zawsze zastanawiam się jaki to ma kurna sens? Jest tańsze w utrzymaniu? Nie wydaje mi się. Nie wiem owoce/warzywa są lepsze? Jest ich więcej? Jaki jest sens się z tym wszystkim pierdzielić?
@HaSSaN nie śledzę zbytnio grupek hydro na fb, podasz gdzie się jarają?

Co do hydro, to jest moja pierwsza próba w życiu, od razu mam porównanie z sadzeniem w glebie, na pewno jest więcej owoców, a ten ze zdjęcia wyprzedził kompletnie ten sam rodzaj z gleby. Na odżywkę, której jeszcze nie zużyłem wydałem mniej niż 50zł, używałem jej również do nawożenia roślin w glebie. Na pewno schodzi mniej wody. Generalnie widzę duży
@HaSSaN: To takie eliksiry dla dorosłych. Trzeba zmieszać pożywkę (nawozy zawierające wapń z nawozami zawierającymi fosfor), sprawdzić pH.
Plusem jest szybszy przyrost masy zielonej.

Minusy
Większe koszty, jest bardziej czasochłonne od zwykłej uprawy w ziemi.
@Piwniczak007 Aleś mi teraz stary zrobił nockę xD. Aż musiałem sprawdzić na jaki temat mi odpisałeś bo jak by nie patrzeć minęło prawie półtora roku xD. Ale dzięki za odpowiedź.