Wpis z mikrobloga

#konie czy jest tu ktoś kto aktualnie startuje w zawodach? Bo zgłupiałam i zwątpiłam w siebie. Na fejsie wydałam się w dyskusje z kobieta, która twierdzi, ze koń w Tokio, w piecioboju, tak się zachowywał bo przed nim musiała startować klacz w rui, i ten konik to wyczuł, i się podjaral. Walach przypomnę. I twierdzi również, ze według zasad organizacji zawodów, klacze w rui mogą startować tylko na końcu konkursu bądź wcale, bo jest to zasada fair play. I ze tak jest na każdych zawodach, bo inaczej to niesprawiedliwe jest. Jeździłam, startowałam, na klaczy, w życiu jej nikt nie sprawdzał czy rui nie ma. Nikt mnie o to nie zapytał nawet. Napisałam jej to, przedstawiłam dokumenty PZJ i FEI, które jasno określają, ze listy startowe są ustalane losowo. Pokazałam przykładowe listy startowe z zawodów gdzie raz startuje klacz, raz ogier i nie ma żadnego rozgraniczenia. Zaczęłam się zastanawiać, czy coś się nie zmieniło, ale te dokumenty to są swiezynki tegoroczne. W żadnym z nich nie ma słowa o klaczy w rui. A ta mi z kodeksem fair play wyjeżdża, i ze angielskiego nie znam. Nie istnieje oficjalny kodeks fair play, w którym byłby taki temat poruszony. Najlepsze jest to, ze kobieta zbiera poklask u gawiedzi a ja wychodzę na debila. Wiec jak jest ktoś kto startuje to niech mi napisze czy istnieje taka zasada. Bo nie znalazłam słowa na ten temat w internecie. Ale może to faktycznie ja jestem debilem a ona ma racje.
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rudyba: naprawdę obchodzi cię zdanie kogoś kogo kto nie ma rzeczowych argumentów i chcesz marnować czas na dalszą kłótnie w internecie?
@rudyba: nigdy nie słyszałem o tej zasadzie.

Ten koń przede wszystkim dostawał bardzo sprzeczne sygnały i stracił wiarę w jeźdźca. Ta laska była dla niego tak okrutna i beznadziejna, że żadna klacz lub jej brak raczej nic by nie zmieniła.
@radekrad: Ja początkowo byłam pewna swego i tylko jej napisałam, ze gada od rzeczy. Bo jeździłam na zawody, startowałam, pracowałam przy koniach. Ale ona była tak pewna swego, ze zaczęłam myśleć, ze coś się może przez te 6 lat zmieniło i zaczęłam czytać regulaminy PZJ i FEI. A ja tak mam, ze jak się w jakaś bzdurę wkręcę to nie odpuszczę ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jeszcze