Wpis z mikrobloga

Mam dużo starych zdjęć - w sensie odbitek, nie wiem ile dokładnie ile. Ktoś ma pomysł czym i jak to zeskanować żeby to zautomatyzować?

Ale budżet ograniczam bo nie chcę iść w tysiące na samo jednokrotne skanowanie wszystkiego.

Mam Brother DCP-9020CDW ale jego ADF sobie nie radzi z czymś innym niż kartki bo zdjęcie zacina się w środku. Chyba, że jest jakiś sposób? Mogę skanować tradycyjnie, wejdzie nawet 3-5 odbitek, ale wycinanie potem tego i zapisywanie tego jest zbyt mozolne. Jest jakiś program który wykryje zeskanowane fotki i zapisze je do oddzielnych plików?

Ewentualnie gdyby był skaner do zdjęć z podajnikiem, za powiedzmy max 500zł to bym w to poszedł. Ale widziałem tylko takie powyżej 2000zł

#programy #komputery #fotografia #skanowanie #skanery
  • 5
  • Odpowiedz
@xtedek: Epson v19 za 400zł, można tez robić aparatem, pucha na statyw foto przykrywasz szkłem, dwie lampy po bokach i czarnuch by w szkle nie odbijał się aparat i używając tetheringu robisz około 150 skanów na godzinę. Obiektyw najlepiej coś około 90mm, preferowane makro
  • Odpowiedz
@nieugnesie: Czarny kawałek kartonu z otworem na obiektyw, nakładasz to na obiektyw tak że w szkle nie odbija już się aparat a widać tylko de facto obiektyw. Jak chcesz porobić kopie aparatem to mogę w wolnej chwili złożyć swój setup i pokazać Ci jak to wygląda
  • Odpowiedz