Zapraszam na kolejne podsumowanie Polaków i terminarz startów na jutro. Dziś piękny dzień, mamy złoto, mamy srebro! Jutro przedostatni dzień igrzysk i chyba ostatnie szanse medalowe. O medale powalczą kajakarki i nasze sztafety.

Podsumowanie startów Polaków 06.08 (piątek):
Chód na 50 km mężczyzn: Dawid Tomala zdobył złoty medal! Skrót na stronie TVP Sport. Artur Brzozowski zajął 12. miejsce, a Rafał Augustyn zszedł z trasy.
Rzut Oszczepem: Maria Andrejczyk zdobyła srebrny medal! W najlepszej próbie rzuciła 64,61 metra. Skrót konkursu (Strona TVP Sport)
Kajakarstwo: C1 na 1000m: Mateusz Kamiński odpadł w ćwierćfinale (zajął w nim 3. miejsce). Co ciekawe Kamiński wygrał nasze wewnętrzne eliminacje o igrzyska z aktualnym wicemistrzem świata w tej konkurencji Tomaszem Kaczorem, tutaj jednak nie potwierdził tej formy. Wiktor Głazunow był 6. w swoim wyścigu eliminacyjnym, ale w ćwierćfinale wygrał i awansował do półfinału.
K4 na 500m: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska wygrały swój wyścig eliminacyjnym K4 500m i awansowały bezpośrednio do półfinału.
Zapasy: Roksana Zasina (do 53kg) przegrała w repasażach z Kamerunką i odpadła z turnieju,
Magomedmurad Gadżijew (styl wolny do 65kg) wygrał w 1/8 i awansował do ćwierćfinału, tam niestety przegrał z Rosjaninem Raszydowem 2:6. Rosjanin przegrał w półfinale wiec niestety Gadżijew nie wystąpi w repasażach.
Kolarstwo torowe: Urszula Łoś i Marlena Karwacka odpadły w eliminacjach sprintu.
Daria i Wiktoria Pikulik zajęły 6. miejsce w madisonie;
Chód na 20 km kobiet: Katarzyna Zdziebło zajęła 10. miejsce.
Wspinaczka sportowa: Aleksandra Mirosław zajęła 4. miejsce, do medalu zabrakło bardzo niewiele. Wygrała wspinanie na czas z nowym rekordem świata. Powtórka rekordu (TVP Sport). W boulderingu i w prowadzeniu jednak zajmowała ostatnie 8. lokaty.
Pięciobój nowoczesny: Anna Maliszewska zajęła 20. miejsce
4x400 metrów M: Nasza sztafeta w składzie: Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Jakub Krzewina, Kajetan Duszyński awansowała do finału wygrywając swój bieg eliminacyjny. Powtórka biegu (Wykop)

Starty Polaków 07.08 (sobota)
23:00 Maraton kobiet Karolina Nadolska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach Finał
02:44 Kajakarstwo C1 1000 m mężczyzn Wiktor Głazunow Półfinały
03:14 Kajakarstwo K4 500 m kobiet Karolina Naja/Anna Puławska/Helena Wiśniewska/Justyna Iskrzycka Półfinały
04:53 Kajakarstwo C1 1000 m mężczyzn Wiktor Głazunow ewentualny finał
05:19 Kajakarstwo K4 500 m kobiet Karolina Naja/Anna Puławska/Helena Wiśniewska/Justyna Iskrzycka Ewentualny Finał
07:42 Pięciobój nowoczesny Indywidualnie mężczyźni Łukasz Gutkowski, Sebstian Stasiak Pływanie
08:45 Pięciobój nowoczesny Indywidualnie mężczyźni Łukasz Gutkowski, Sebstian Stasiak Szermierka runda bonusowa
08:58 Kolarstwo torowe Keirin mężczyzn Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel 1. runda
09:55 Kolarstwo torowe Madison mężczyzn Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski Finał
10:15 Pięciobój nowoczesny Indywidualnie mężczyźni Łukasz Gutkowski, Sebstian Stasiak Jeździectwo
12:30 Pięciobój nowoczesny Indywidualnie mężczyźni Łukasz Gutkowski, Sebstian Stasiak Kombinacja, finał
12:35 Lekkoatletyka Skok wzwyż kobiet Kamila Lićwinko Finał
13:40 Lekkoatletyka 1500 m mężczyzn Michał Rozmys Finał
14:30 Lekkoatletyka 4x400 m kobiet Polska Finał
14:50 Lekkoatletyka 4x400 m mężczyzn Polska Finał

#tokio2020polska -> tag autorski (ale często spamowany przez mirków)