Wpis z mikrobloga

Kupiłem nie tak dawno #xiaomi redmi note 10 pro ale zauważyłem że jest problem z bateria, o 20:00 ładowałem telefon do 100% a rano 0 8:00 było już 80% z czego telefon w ogóle nie był używany, w ustawieniach baterii w szczegółach zauważyłem że telefon jest cały czas wybudzony nawet w nocy i teraz pytanie czy da się sprawdzić co powoduje że cały czas jest wybudzony ? #android
  • 15
@mirek_86: mam obok redmi note 4, dokladnie te same aplikacje na nim tych problemow nie ma z tego co widzę 70 godzina a ma nadal 70% baterii, note 10 15h ładowana temu i zostało 65%, na razie wywaliłem wszystkie aplikacje którę mogą powodować problem i będę sprawdzał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radaka: też bardzo mi się nie podobała bateria w tym telefonie. Ruszałes coś z tą optymalizacja miui żeby mieć always on display cały czas?
U mnie nie wiem czy od tego czy po prostu jakoś bardzo ta bateria leciała. W końcu nie wytrzymałem i wygrywałem custom romy. Teraz siedzę na Arrow Os i bateria już działa w porządku. Aczkolwiek wydaje mi się że i tak powinno być lepiej. Ale przynajmniej na
@dlugi8: nic nie ruszałem po zmianie telefonu, jedynie aplikacje poprzenosiłem z starego telefonu i mega zdziwienie mam co do zużycia baterii po przez noc jak telefon w ogóle nie jest używany to spada o ponad 20%
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radaka: można by próbować z przywracaniem fabrycznych. Ale czy coś da nie wiem. Jak to nie pomoże to wgrywalbym na twoim miejscu Xiaomi eu lub wlansie tego Arrowa co mam. Ciekawy też jestem jakby serwis zareagował na coś takiego bo np. w moim przypadku tutaj chyba rzeczywiście coś jest na rzeczy z baterią. U Ciebie jeszcze trzeba to systemowo sprawdzić.
@dlugi8: szukam informacji po necie i to raczej dosyć powszechny problem w tym telefonie, na razie wywaliłem wszystko, później sprawdzę bez internetu, następnie bez karty sim, nie ma raczej informacji co dokładnie wybudza telefon :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radaka: też szukałem sposobu ale nic nie daly. Tylko że ja wtedy przede wszystkim chciałem zostawić to always on display bo mi bardzo brakowało diody powiadomień. Także jak Ci na tym nie zależy to może się to jakoś ogarnie bo też byłem troszkę innym przypadkiem
@Radaka: niestety od pewnej wersji androida, appki ktore pozwalaly sprawdzic jakie proesy wybudzaja telefon nie dzialaja.

Tak po prawdzie to zostaje factory reset, wrzucenie samej simki zeby cos dzwonili i sprawdzenie co sie dzieje. Kazde synchro, kazda nowa appka itd moga powodowac drenaz.
Jesli na tak czystym telefonie bedzie to samo, to najpewniej soft skopany i do updatu nic z tym nie zrobisz.