Co za dzień, znowu dzisiaj wpadły 4 medale! Jutro swoje szanse medalowe będą mieć kajakarki, chodziarz, kolarz i zapaśnicy. Startują też żeńskie sztafety więc będzie co oglądać.

Podsumowanie startów Polaków 04.08 (środa):
Rzut młotem: Wojciech Nowicki zdobył złoty medal! Zwycięski rzut Nowickiego(wykop) Brąz wywalczył za to Paweł Fajdek Skrót konkursu (TVP Sport)
Lekkoatletyka - 800m: Patryk Dobek zdobył brązowy medal! Powtórka biegu (TVP Sport)
Żeglarstwo - klasa 470: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zdobyły srebrny medal! Polki zajęły 4. miejsce w wyścigu medalowym, a dzięki temu, że wyprzedziły Francuzki o dwie lokaty awansowały na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wspinaczka sportowa: Aleksandra Mirosław awansowała do rundy finałowej z 7. miejsca w klasyfikacji generalnej. Zwyciężyła w czasówce w świetnym stylu. Do rekordu świata zabrakło zaledwie 0,01.Powtórka (wykop) W boulderingu zajęła ostatnie miejsce i spadła na drugie miejsce w klasyfikacji. Natomiast w prowadzeniu zajęła 19. miejsce.
Lekkoatletyka - dziesięciobój Paweł Wiesiołek po pierwszym dniu rywalizacji zajmuje 10. miejsce.
Lekkoatletyka - siedmiobój: Adrianna Sułek po pierwszym dniu rywalizacji zajmuje 13. miejsce.
Rzut Oszczepem: Cyprian Mrzygłód miał 20. wynik eliminacji. Marcin Krukowski zanotował dopiero 28. wynik. Oboje odpadli i nie weszli do finału.
Lekkoatletyka - 110 metrów przez płotki: Damian Czykier był 6. w swoim biegu półfinałowym i odpadł z rywalizacji.
Lekkoatletyka - 1500m:Martyna Galant była 9. w swoim biegu i nie awansowała do finału zawodów.
Lekkoatletyka - 400m: Natalia Kaczmarek była 4. w swoim w półfinale i nie awansowała do finału.
Kajakarstwo: K-1 na 500 metrów: bezpośredni awans do półfinału wywalczyła Marta Walczykiewicz (3. w swoim wyścigu).
Justyna Iskrzycka również awansowała bezpośrednio do półfinału (2. w swoim wyścigu).
C-1 na 200 metrów: Dorota Borowska wygrała wyścig eliminacyjny i awansowała do półfinału.
Skateboarding: Amelia Brodka zajęła 17. miejsce w parku. Polka upadała w każdym swoim przejeździe.
Zapasy: Jowita Wrzesień przegrała walkę w 1/8 finału i odpadła z rywalizacji.
Kolarstwo torowe: Mateusz Rudyk odpadł z rywalizacji po repasażach.
Patryk Rajkowski odpadł z rywalizacji w repasażach drugiej rundy.
Keirin: Marlena Karwacka i Urszula Łoś odpadły z rywalizacji w repasażach.

Starty Polaków 05.08 (czwartek)
02:08 Lekkoatletyka Dziesięciobój Paweł Wiesiołek 110 m prz.pł.
03:55 Lekkoatletyka Dziesięciobój Paweł Wiesiołek Rzut dyskiem
04:30 (początek turnieju) Zapasy Do 74 kg stylem wolnym mężczyzn Kamil Rybicki 1/8 finału
04:30 (początek turnieju) Zapasy Do 53 kg kobiet Roksana Zasina 1/8 finału
04:57 Kajakarstwo C1 200 m kobiet Dorota Borowska ew. FINAŁ
05:29 Kajakarstwo K1 500 m kobiet ew. Justyna Iskrzycka, Marta Walczykiewicz FINAŁ
05:30 Lekkoatletyka Siedmiobój Adrianna Sułek Rzut oszczepem
05:45 Lekkoatletyka Dziesięciobój Paweł Wiesiołek Skok o tyczce
06:00 Pięciobój nowoczesny Anna Maliszewska Szermierka runda rankingowa
08:30 Kolarstwo torowe Omnium mężczyzn Szymon Sajnok Scratch (1/4)
09:27 Kolarstwo torowe Omnium mężczyzn Szymon Sajnok Wyścig tempowy (2/4)
09:30 Pięciobój nowoczesny Łukasz Gutkowski, Sebastian Stasiak Szermierka runda rankingowa
09:30 Lekkoatletyka Chód mężczyzn 20 km Łukasz Niedziałek Finał
10:07 Kolarstwo torowe Omnium mężczyzn Szymon Sajnok Wyścig eliminacyjny (3/4)
10:55 Kolarstwo torowe Omnium mężczyzn Szymon Sajnok Wyścig punktowy (4/4)
11:15 Zapasy Do 74 kg stylem wolnym mężczyzn Kamil Rybicki ewentualne półfinały
11:15 Zapasy Do 53 kg kobiet Roksana Zasina ewentualne półfinały
12:15 Lekkoatletyka Dziesięciobój Paweł Wiesiołek Rzut oszczepem
12:25 Lekkoatletyka 4x400 m kobiet Polska 1. runda
13:00 Lekkoatletyka 1500 m mężczyzn Marcin Lewandowski Półfinał