Zapraszam na kolejne podsumowanie Polaków i terminarz startów na jutro. Zdobyliśmy dzisiaj 4 medale! Siatkarze klasycznie odpadli w ćwierćfinale. Jutro kolejne szanse medalowe - przede wszystkim w rzucie młotem mężczyzn, żeglarstwie, będzie też finał 800m więc na pewno coś wpadnie.

Podsumowanie startów Polaków 03.08 (wtorek):
Rzut młotem: Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal z wynikiem 78,48m! Brązowy medal zdobyła Malwina Kopron rzucając 75,49m. Na 7. miejscu zawody skończyła Joanna Fiodorow (73,83m). Złoto Anity (wykop) - Zwycięski rzut Anity (wykop) -Rzuty Kopron (Strona TVPSport)
Kajakarstwo:
C2 500M: Karolina Naja i Anna Puławska w finale były drugie i zdobyły srebrny medal! Powtórka TVP (wykop) - Powtórka Eurosport "dajesz marta, dajesz" (youtube)
K1 200m: Marta Walczykiewicz zajęła 4. miejsce w finale. Przez moment realizator wprowadził kibiców w błąd pokazując Polkę na miejscu medalowym Końcówka + pomyłka realizatora z komentarzem Szpakowskiego (Wykop)
C2 1000m: Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak w finale zajęli 7. miejsce.
Zapasy: Tadeusz Michalik z brązowym medalem! Polak pokonał 10:0 Węgra Aleksa Gergo Szoke. Powtórka walki (Wykop) - Reakcja siostry w czasie walki (Strona TVPSport)
Lekkoatletyka - 1500 metrów Michał Rozmys był 6. w swoim biegu i awansował do półfinału.
Marcin Lewandowski zaliczył upadek w biegu i początkowo nie awansował, na szczęście po proteście został dopuszczony do półfinałów. Upadek (wykop)
Rzut oszczepem: Maria Andrejczyk już w pierwszej próbie osiągnęła minimum kwalifikacyjne i awansowała do finału. Rzuciła 65,24 metra. Powtórka Rzutu(wykop) - Babiarz i jego "mmmm Marysia" #bojowkamariiandrejczyk
Lekkoatletyka - 400 metrów: Natalia Kaczmarek była 2. w swoim biegu i z czasem 51,06 awansowała do półfinału.
Lekkoatletyka - 110m ppł: Damian Czykier był 4. w swoim biegu i awansowal do półfinału z czasem 13,67.
Żeglarstwo - klasa 470: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły 14. 15. miejsce w w ostatnich wyścigach normalnie punktowanych i spady na 3. miejsce. Pozostał wyścig medalowy, Polki do drugich Francuzek tracą 4 punkty, a nad czwartymi Słowenkami maja 9 punktów przewagi. Ostatni wyścig jest podwojnie punktowany i startuje 10 najlepszych załóg. Polki więc nie moga się dać wyprzedzić Słowenkom o 5 pozycji żeby zdobyć medal.
Żeglarstwo - klasa 49er: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński byli 4. w wyścigu medalowy, w ostatecznej klasyfikacji turniej zakończyli na dziewiątym miejscu.
Kolarstwo torowe - sprint drużynowy: Polski zespół zajął 8. miejsce.
Pchnięcie kulą: Konrad Bukowiecki zajął 12. miejsce w swojej grupie i z wynikiem 20,01 nie awansował do finału. Michał Haratyk pchnął 20,86m niestety był to 13. wynik eliminacji więc też odpadł z rywalizacji.
Skok o tyczce: Piotr Lisek z wynikiem 5,80m zajął 6. miejsce w finale. Brązowy medal dawał wynik 5,87m. Wygrał szwed Armand Duplantis z wynikiem 6,02m.
Podnoszenie ciężarów - do 109kg: Arkadiusz Michalski zajął 7. miejsce. Podniósł 391 kg (175 w rwaniu i 216 w podrzucie).
Siatkówka: Polacy przegrali z Francją 2:3 i odpadli z turnieju. Co ciekawe wszystkie drużyny z naszej grupy odpadły w ćwierćfinałach. Polscy siatkarze odpadli w ćwierćfinale igrzysk piąty raz z rzędu.

05:30 Skateboarding Park kobiet Amelia Brodka ew. Finał
07:30 Żeglarstwo - klasa 470 kobiet Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar Wyścig medalowy
08:30 Kolarstwo torowe Sprint mężczyzn Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel Eliminacje
09:25 Kolarstwo torowe Keirin kobiet Marlena Karwacka 1. runda
09:30 Kolarstwo torowe Keirin kobiet Urszula Łoś 1. runda
10:00 Wspinaczka sportowa Kombinacja - Speed Aleksandra Mirosław Kwalifikacje
11:00 Wspinaczka sportowa Kombinacja - Bouldering Aleksandra Mirosław Kwalifikacje
14:05 Lekkoatletyka 800 m mężczyzn Patryk Dobek Finał
14:10 Wspinaczka sportowa Kombinacja - Prowadzenie Aleksandra Mirosław Kwalifikacje
14:46 Lekkoatletyka Dziesięciobój Paweł Wiesiołek 400 metrów

#tokio2020polska -> tag autorski (ale często spamowany przez mirków)