Wpis z mikrobloga

  • 48
@Laszl0 z tego co pamiętam to ta stopa aktywności zawodowej od wielu lat jest na bardzo zbliżonym poziomie. Jak byłem na studiach te 10 lat temu to jak dobrze pamiętam wskaźnik miał zbliżony poziom. Ma niewielkie wahania. Największym problemem jest zatrudnienie kobiet i osób po 50 roku życia.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Laszl0: wskaźnik stopy aktywności zawodowej obejmuje studentów, rencistów, osoby niepełnosprawne, osoby zatrudnione na czarno, niepracujących małżonków bogaczy itp itd

@stan-tookie-1: nigdy się nie poprawi z tego powodu, który podałem powyżej - tylko betonowy łeb może podawać ten wskaźnik jako uzasadnienie, że "Polska to kraj bezrobotnych patusów" czy dowolne inne konfederacyjne #!$%@? XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matowy: może też chodzić o coraz bardziej powiększającą się pulę emerytów, to nie jest wskaźnik bezrobocia.

  • Odpowiedz
  • 0
@PanKompromitacja jeszcze trzeba by było to porównać z demografia bo jeśli jest z roku na rok coraz więcej osob wchodzących na rynek pracy to trudno się dziwić że i więcej osób jest zatrudnianych
  • Odpowiedz
@Laszl0 z tego co pamiętam to ta stopa aktywności zawodowej od wielu lat jest na bardzo zbliżonym poziomie. Jak byłem na studiach te 10 lat temu to jak dobrze pamiętam wskaźnik miał zbliżony poziom. Ma niewielkie wahania. Największym problemem jest zatrudnienie kobiet i osób po 50 roku życia.


@SNUPPi: No skoro wtedy zaczynają szukać pierwszej pracy dopiero ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Laszl0: "Analitycy GUS przypominają, że w ramach zbiorowości znajdują się bowiem osoby, które jeszcze nie weszły na rynek pracy (uczniowie i studenci), są ci, którzy już zakończyli karierę zawodową (emeryci). Jedna trzecia osób biernych zawodowo - ponad 4,3 mln - to osoby w wieku produkcyjnym, czyli od 18 lat do osiągnięcia wieku emerytalnego. W tej grupie co piąta osoba nie pracuje - czyli ponad 860 tys. osób, bo opiekuje się
  • Odpowiedz
@Laszl0: pamiętaj że niepracujący to też uczniowe i studenci i ich państwo z podatków nie utrzymuje tylko rodzice. Masz też ludzi bez prawa do zasiłku
  • Odpowiedz
@FishyGuy OP pisze o biernych zawodowo. Bezrobotni to ci co pracy nie mają, ale jej aktywnie poszukują, czyli maksymalnie upraszczając osoby zarejestrowane jako bezrobotne w urzędzie pracy
  • Odpowiedz