Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jak się wkręcić do programowania w wieku 30 lat bez doświadczenia? Wiadomo, że aby się wkręcić trzeba mieć multum farta i ewentualnie skilla nie z tej ziemi aby dostać się na juniora. Akurat problem w tym, że posiadam wiedzę do programowania ale bez doświadczenia mało kto chce dać szansę. Rozmowy są, ale mówią, że się odezwą. Programowanie nie jest jakimś trudnym zajęciem. Niby są potrzebni programiści - ale chyba tylko tacy którzy są lepsi od tych których mają w firmie i tacy żeby byli też od nich tańsi.

#programowanie #pracbaza #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6103322b2cf3e1000bf5703d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 16
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: po znajomości pracuj dla kolegi za darmo kilka miesięcy, jak coś tam będziesz potrafił, to może da ci minimalną i po roku takiego doświadczenia aplikuj do wszystkich firm w kraju. Może gdzieś ci się uda przyjąć.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dziwne pytania zadajesz. Poczytaj co jest wymagane, przygotuj pod to cv, porozsyłaj po całej Polsce i czekaj na odzew. Pochwal się tutaj jakimś swoim projektem, co potrafisz, jakie znasz języki obce?
Ja do pierwszej roboty w IT wygrałem proces rekrutacyjny z 96 kandydatami. Oczywiście 96 osób spełniło wymagania formalne czyli wyższe wykształcenie (kierunki techniczne dowolne), j.ang., wymagane technologie itd. Także kolorowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Michael: Portfolio, musisz zrobić portfolio które będzie lepsze od innych z tej branży. Rekruterzy wzięli by i gościa po 40 jeśli tylko ma bardzo dobre portfolio. Nie jest za późno jeśli chodzi o wiek ale dużo ludzi bez skilla pcha się do tej branży. Musisz się wyróżnić

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wyobraź sobie że zlecasz malowanie ścian, wymianę posadzki, obcięcie włosów u fryzjer, lub każdą inną sytuację gdzie to Ty korzystasz z usług zasobów ludzkich. I teraz wyobraź sobie że ktoś bez doświadczenia chce tą usługę wykonać, co by musiał zrobić byś dał mu szansę?

To samo musi zrobić każdy produkt który atakuje rynek gdzie jest już konkurencja, trzeba dać taką ofertę by komuś się opłaciło ryzyko

"tacy którzy są lepsi
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Idź do korpo zajmującego się konsultingiem (sprzedaje zespoły specjalistów na projekty do innych firm). Możesz popytać na mirko to może ktoś Cię poleci do firmy. Jak chcesz sie załapać do IT to bierz od nich obojętnie jaki projekt, na przykład testy manualne, później będziesz mógł przeskoczyć na programowanie.

Dlaczego korpo consultingowe i dlaczego płaca się im Ciebie przyjąć?
Bo mają #!$%@? w to co robisz, wrzucą cię w zespół 20-50
  • Odpowiedz
Szeryfwykopu: Nie no wcale programowanie nie jest takie trudne. Powiedział wykopek z anonimowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) dawaj spróbuj mordeczko. Stwórz dla mnie aplikacje do komunikowania się z innymi, zapłacę dobrze (będę śledził ten wpis) możesz się odzywać na priv

#!$%@?ąc nie tyle co doświadczenie się liczy, ale wyższe wyksztalcenie, lub średnie z maturą. Bez tego żadna firma IT Ciebie nie zatrudni

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
CiepłyDrań: @arysto2011: C#: X++, WinForms, MVC
@pani_indyk: też się dostałem na staż. Pobyłem 3 miesiące. Na umowę zlecenie płacenie za godzinę średnio mi się opłacało. Januszex mocno. Więcej zarabiałem jako helpdesk w zagranicznym korpo jako programista w Januszexie. Tylko, że po helpdesku to jak po liceum - nie ma się nic a po technikum ma się zawód.
@darck: nie mam kolegi dla którego mógłbym programować latami (?)
@
  • Odpowiedz
PlujacaHostessa: @omajgydnes: no i gites ;-) ciekawe czy w zdjęcia do CV dałeś im zdj z avatara ;)) heheh nie no żarty żartami.
Ale ze studiami jest podobnie. Pamiętam było nas 200 na początku na kierunku a mgr inż broniła jedna osoba co miesiąc średnio.
@pani_indyk: składam i składam ^^ portfolio mam uważam spoko bo się odzywają ale coś długo czekam na odpowiedź :D

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz