Wpis z mikrobloga

Szczyt debilizmu i chyba łamania kodeksu pracy? na jednym zakładzie produkcyjnym na Śląsku ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Znajoma mówiła mi, że od paru dni osoby zaszczepione pokazują kierownikowi certyfikat i mogą chodzić bez maseczek, a osoby które nie są zaszczepione muszą chodzić w maseczkach ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Napiszecie niech zgłosi do sądu pracy etc. ale jakie ma szanse na wygranie z korporacją która ma kilkanaście oddziałów na całym świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szczepienia #covid19 #koronawirus
  • 29
@taktoto: Najlepsze jest to że jak ktoś zacznie się stawiać to zostanie zwolniony ( ͡° ʖ̯ ͡°) i jeżeli później wygra w sądzie i zostanie przywrócony do pracy to dadzą taką osobę na takie stanowisko gdzie po paru dniach sama się zwolni ¯\_(ツ)_/¯
to niech sobie wydrukują xD


@Gon70: Łatwo powiedzieć ( ͡° ʖ̯ ͡°). Znając życie to wszystko weryfikują i jak okaże się że podrobiony certyfikat to do ciupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale zwrócą pewnie za czas gdy nie pracowała, więc warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gon70: Pewnie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na początku całego cyrku zwolnili dyscyplinarnie jedną pracownicę, bo na tablicy ogłoszeń(min. reklamują się tam busiarze) wywiesiła kartkę z tekstem stop obowiązkowym szczepieniom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PapaSar czyli osoby, ktore moga zarazac i chorowac na covid, ale sa chronione przez szczepienie, wiec choruja lzej nie musza nosic maseczek i w zwiazku z tym moga charac i pluc na innych, ale osoby, ktore tak samo moga zarażać i chorowac, ale beda przechodzić chorobe ciężej muszą miec maseczke, zeby nie zarazac innych...?
@Przepoczwarzenie: Dokładnie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kiedyś tam pracowałem i znając tą firmę to co mówiła znajoma jest prawdą. Znając pracowników to starzy siedzą cicho, a młodych jest za mało żeby cokolwiek zrobić
@Przepoczwarzenie: Zmienia diametralnie istotę Twojej wypowiedzi. Masek jako środka ograniczającego transmisję i w konsekwencji zachorowania zdaje się w swojej wypowiedzi nie kwestionujesz. Szczepienie też ogranicza zachorowania i zdaje się że działa skuteczniej niż maski. Dlaczego więc nie zwolnić zaszczepionych z tego obowiązku skoro i tak stanowią mniejsze zagrożenie niż antyszczepy w maskach?
@maniac777 to, ze ktoś nie choruje nie znaczy, ze nie zaraża i nie przenosi wirusa, a skoro niezaszczepieni (po co to #!$%@? słowotwórstwo...? XD) choruja ciężej, to chyba ich powinno sie chronić, bo zaszczepieni już sa chronieni przez szczepionke.
to, ze ktoś nie choruje nie znaczy, ze nie zaraża i nie przenosi wirusa


@Przepoczwarzenie: Znowu popadasz w dychotomię myślenia. Tak. Asymptomatyczna transmisja istnieje (choć szury swego czasu kwestionowały ten fakt), ale jednocześnie szansa na nią jest znacznie mniejsza choćby ze względu na to że tym co na nią wpływa jest między innymi kaszel czyli jeden z symptomów. Przestań dostrzegać tylko skrajne przypadki zjawiska.
@maniac777 no to przestańmy dostrzegać skrajne zjawiska i skoro szczepionki chronią zaszczepionych to co za różnica czy niezaszczepieni nosza maseczki czy nie? Nawet jak zachoruja, to nie umrą, a niezaszczepiony może umrzec jak zachoruje.
@Przepoczwarzenie: Nawołujesz do zaprzestania dostrzegania jedynie skrajnych zjawisk po czym w tym samym zdaniu wskazujesz znowu skrajne zjawisko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szczepionki chronią zaszczepionych, ale nie w stu procentach. Ograniczają transmisję od zaszczepionych, ale nie w stu procentach. Maski też ograniczają transmisję, ale też nie w stu procentach i w mniejszym stopniu niż szczepienia. Dostrzegasz teraz różnicę? :)
@maniac777 Nie ja, tylko ty nawolujesz i nie w tym samym, tylko w następnym zdaniu. Powtarzasz caly czas to samo nie odwołując sie do tego co napisalam. Przyjmuję argument, że szczepienia chronią innych przed zarażeniem. Przyjmuję to na rzecz tej konkretnej dyskusji, bo nie mam innych danych na ten temat ( chociaż - offtop - nie zgadza mi sie to, bo jesli tak to po co #!$%@? o covidzie "bezobjawowym" i przenoszeniem