Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam #orange #orangeswiatlowod i chcę zmienić #funbox 3.0 na własny router i z tego co poczytałem to potrzebuje zewnetrzny ONT od Orange. Pisałem z jakimś konsultantem na czacie Orange i powiedział mi że ONT już nie wydają czy coś w tym stylu.
Komuś ostatnio udało się wywalczyć od Orange zewnętrzny ONT? Bo routera w tryb bridge też się przestawić nie da... #internet
  • 13
@krzywy_kanister przecież napisałem że na balkon sięga tylko 2,4ghz, 5ghz słabiej się przebija przez ściany. Mam dużo urządzeń działających na 2,4 i funbox nie wyrabia. Poza tym chciałbym skonfigurować sobie kilka innych rzeczy których funbox nie umożliwia
@bananzo: Przeciez inny router tez ci bedzie nie wyrabial na 2,4ghz, to nie kwestia routera tylko czestotliwosci tego wifi. Dodatkowo routery maja ograniczoną prawnie moc nadawania Co takiego chcialbys sobie skonfigurowac na innym routerze?
@bananzo jak masz już podłączone wszystko to nie ma szans na "dodanie" ONT.
Na twoim miejscu o ile nie masz możliwości podłączenia drugiego routera kablem żeby zwiększyć soBie zasięg to zainteresowałbym się repeaterem
@krzywy_kanister: kurde moze chce miec router z obsluga vpn, moze chce miec jakies specyficzne dzielenie lacza albo jakis porzadnu router z poczwornym MIMO AX3600 . co ci do tego XD

Ja tez mam d oswiatlowodu huaweia z netii i jest przelaczony w bridge mimo tego ze tez ma 5ghz, ale nie ma innych rzeczy ktore sa przydatne

i druga sprawa. Jak przelaczysz region na USA/Canada to juz masz szanse na wieksza
@Norskee: Jakie podwojne natowanie, drugi router mozna podlaczyc jako access point czy przekierowac porty na inne urzadzenie ktore bedzie obslugiwalo vpna albo postawic vpna na zewnatrz. Niezle bajki o jakichs zmianach antenach ktore i tak sa gowniane jakby fikusnych obudow nie mialy.
@krzywy_kanister ale to tylko ap, tracisz większość funkcji

Przekierowanie portów jak pewnie wiesz ma swoje wady i jeszcze niepotrzebnie trzeba komplikować wszystko

Przecież masz pelno routerów z antenami na rpsma, nawet lutować nie trzeba
. Możesz nawet sam antenę sobie zrobić

Ja swój ont mam e bridge bo brakuje mu potrzebnych mi ustawień i żaden Access point niczego by tu nie rozwiązał
@bananzo: mi też tak mówili. Zadzowniłem na infolinię raz drugi i za 3 razem Pani mówi niema problemu. Przyjechali założyli jeszcze były cyrki że nie mieli do oragne tylko T mobile i tak go dali i wszystko bez problemu. Za 3 razem się udało bez pytania po co na co itp. Dobrze już wystwiam info dla technika i wszystko zrobili.