Wpis z mikrobloga

Przyszła do mnie w końcu #liitokala Lii-402. Na razie wrzuciłem 4*AA GP (2*1300mAh+2*2500mAh) i grzeją się jakby som djabeł pod nimi hajcował. Utrzymam dłoń tak z 10s. To tak ma być? Bo coś mi się nie wydaje. Stara ładowarka ładowała je prądem ~160mA, tu minimalny 500mA ale mimo wszystko. W starej były lekko letnie ale ładowanie trwało kilkanaście godzin.
Przyznam że nie jestem pewien ich stanu bo te 2500 miałem odłożone i nieużywane z opisem Error3 (tester z Ali tak je wykrył) no ale podjęła ładowanie. Te 1300 powinny być OK, były nawet do połowy naładowane.
Do #!$%@? te aku czy ten typ ładowarki tak ma? #pytanie
#gownowpis
  • 5
@pesimist mam lii500 i jak ustawie prąd 1A to można się oparzyć od razu po dotknięciu. A co do błędów to jak jest za niskie napięcie na ogniwach to można na krótki czas podłączyć do zwykłego zasilacza albo połączyć dwa ogniwa równolegle. Ale z głową i patrząc czy się nie grzeją
@Norskee: 18650 nawet letnie nie były przy 500mA a na NiMH to chyba za dużo
@stassma: 1A przy NiMH to przesada, w międzyczasie wrzuciłem inne GP i HAMy, #liitokala nawet ich nie wykrywała, stara Varta je podniosła, do NiMH raczej zostanę przy Varcie, długo ładuje ale przynajmniej ładuje