Wpis z mikrobloga

@CeZiK_: Nie wiem czy znajdziesz, bo nie znam aktualnej oferty, ale napiszę Ci na co powinieneś zwrócić uwagę. Przede wszystkim musisz zdecydować, jakiej szerokości potrzebujesz. Ja mam 45 cm i przyznam, że o ile z "normalnymi" naczyniami (sztućce, talerze, kubki, szklanki) nie ma najmniejszych problemów (wejdzie mnóstwo kompletów), o tyle zmywanie w niej garnków czy patelni jest już bardzo problematyczne. Do dolnego kosza zmieszczą się w zasadzie tylko dwa garnki, ewentualnie
@CeZiK_: Nie ma za co. Przy sporej ilości miejsca też bym się skłaniał ku 60 cm. Różnica w poborze mocy i wody jest wbrew pozorom niewielka, a wygoda korzystania nieporównywalnie większa. 45 cm nadaje się w zasadzie tylko do niewielkich mieszkań, gdy naprawdę szkoda miejsca na coś większego. Wtedy nawet taka węższa zmywarka mimo swoich ograniczeń podniesie znacznie komfort życia. No chyba że lubisz zmywać garnki ręcznie, ewentualnie odpalać dwa programy
@CeZiK_: Tu już niestety nie pomogę. Ja kupowałem (niestety) wąską zmywarkę i do zabudowy. Podpowiedziałem jedynie, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie. Jeśli oba modele spełniają powyższe kryteria i mają podobną specyfikację (czego nie sprawdzałem), to pozostaje chyba kierować się zaufaniem do marki. Możesz również wybrać się do jakiegoś większego elektromarketu i tam pomacać produkty obu producentów (nawet niekoniecznie te modele, po prostu pomacać i zobaczyć jak wyglądają pod kątem
@CeZiK_: Whirpoole jak i Electroluxy mają strasznie lekkie i puste drzwi. Strasznie mnie to irytowało przy zabawie nimi. Czuć jakbyś miał zaraz wyrwać drzwi albo była to zmywarka za 1000zł. Z założonym frontem jest to samo, Electroluxem bawiłem się również w Ikei (z ich oferty).