Wpis z mikrobloga

Miał ktoś kiedyś taką sytuację, że zmieścił wszystkie swoje rzeczy na ok. 5-dniowy wyjazd w podręcznym bagażu, do 10kg? Lwią częścią cen biletów jest bagaż rejestracyjny i zastanawiam się, czy na 5 dni nie wystarczy ten podręczny (bielizna, ubrania).

#podroze #ryanair
  • 14
@Trustm3 majtki jedne dwa dni możesz nosić, skarpetki cztery dni (dwa dni na jednej stronie, dwa dni na lewej stronie), koszulka, to zależy, jak się pocisz, jak nie pocisz się ostro to z dwie starczą, bluza i spodnie też jedne starczą, najwyżej kupisz w lumpie na miejscu jak poplamisz albo podziurawisz
@Trustm3: ziomek ja do Wietnamu poleciałem z jednym plecakiem a i tak po 2 tygodniach marzyłem aby mi te szmaty ukradli.
Dobry plan i małym plecaku się zmieścisz. Po drugie polecam tipy na YT jak się pakować
@Trustm3: na spokojnie możesz spakować się do walizki kabinowej zamiast kupować bagaż rejestrowany. Zwróć tylko uwagę na płyny (mogą być w pojemnikach oryginalnych, ale muszą mieć pojemnik do maks 100ml - jak więcej to trzeba przelać do mniejszego). W taką walizkę kabinową zawsze na spokojnie pakuję buty, klapki, z 8 par gaci i z 8-10 par skarpet, z 7 koszulek itd. jak jadę ma tydzień. Jak latasz tanimi liniami typu ryanair
@Trustm3: całe życie tylko z rejestrowanym - weź plecak, możesz go wypchać ponad limit a jak się doczepią, to załóż na siebie dodatkowe ciuchy ze środka ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i raczej nikt tego nie waży, bardziej się o limit wielkości czepiają
@Trustm3: na 5 dni? Ja się ostatnio zmieściłem na prawie 2 tygodnie xD i codziennie chodziłem w innych gaciach i koszulce jakby ktoś pytał. Wszystko się da. W praktyce rozmiaru plecaków nikt nie kontroluje (zazwyczaj na kontrolę biorą tylko walizki), oczywiście w ramach rozsądku bo jak weźmiesz jakaś kobyle na plecy jako bagaż podręczny to będzie podejrzane. Polecam plecaki Cabin Zero robione pod wymiar linii lotniczych