Wpis z mikrobloga

Hej,
1. Czy w pracy piszecie test casey/scenariusze testowe/test plany, czy bardziej podejście agile? ( ͡° ͜ʖ ͡°) - Zadanie któe realizuje developer i rezultat testów w komentarzu na podstawie kryteriów/doświadczenia?
2. Jeśli utrzymujecie dokumentacje testową - Scenariusze etc. to z czego korzystacie w Jira? Co jeśli pracodawca może nie chcieć płacić za takie narzędzia (Jira cloud gdy jest kilkuset używtkowników wychodzi dosyć drogo, za np. xRay/zephyr)
3. Korzysta ktoś z TestRail + wtyczka do Jira i wie czy można w kilka osobób korzystać z jednego konta? :)
#testowanieoprogramowania
  • 6
@Kuziool93
Na podstawie wyłącznie obecnej pracy, wcześniej bywało różnie ;)
1. Piszemy TC i dokumentację do nich w confluence. Wbrew pozorom nie zabiera to dużo czasu, a to, ile zamieszania to oszczędza, jak się wraca do danej funkcjonalności i po roku czy dwóch - bezcenne :(
2. Jira + test flo + confluence.
3. Nie wiem, ale test rail jest spoko. Za to, jak bardzo zależy na cenie, jest darmowy testlink którego
@Kuziool93 U mnie opcja druga czyli task, w komentarzu rezultat testów ewentualnie wysokopoziomow opisane ścieżki testów. Testy oparte na wiedzy, doswiadczeniu i dokumentacji. Zbyt rozbudowany i skomplikowany system, przez co utrzymanie TC kosztowało by za dużo
@Kuziool93:

1. Czy w pracy piszecie test casey/scenariusze testowe/test plany, czy bardziej podejście agile? ( ͡° ͜ʖ ͡°) - Zadanie któe realizuje developer i rezultat testów w komentarzu na podstawie kryteriów/doświadczenia?


zalezy od projektu; ja jestem zwolennikiem scenariuszy testowych ale bez wchodzenia strasznie w detale - raz, zeby oszczedzic czas i dwa - zeby junior, ktorego mi dorzuca do projektu byl w stanie sam ogarnac jak dziala