Wpis z mikrobloga

Tydzień temu niejaki @phaxi: wrzucał zdjęcia mięsa rozstawionego w #biedronka poprzedni wpis
Dziś byłem świadkiem podobnej sytuacji w sklepie #kaufland w #siedlce

Do sklepu wszedłem po godzinie 13, gdy doszedł do działu mięsnego zobaczyłem ciekawą ofertę na tanie mięso, otóż ktoś postanowił sprzedawać karkówkę wprost z palety, a nie jak to zazwyczaj jest w przyjęte z lodówki.
Na opakowaniu wyraźna informacja, że ma być przechowywane w temperaturze 0-4 stopni. W tamtej części sklepu jest nieco zimniej, ale raczej w okolicach 15-19 stopni. Na koniec wizyty w sklepie zaszedłem sobie jeszcze raz sprawdzić czy nikt nie sprzątnął mięsa. Niestety nie, była 14:19.
Zresztą, wydaje mi się, że stawianie dużej tabliczki z ceną obok palety raczej świadczy o tym, że jest to po prostu miejsce docelowe.
Poprosiłem o komentarz w prywatnej wiadomości Kaufland, otrzymałem w zasadzie odpowiedź, że jak czegoś od nich chcę to mam sobie dzwonić na infolinię.
Co więcej, zainteresowałem się tym ponieważ podczas mojej ostatniej wizyty w tym samym sklepie 19 czerwca również zauważyłem paletę z mięsem na środku szerokiej alejki. Zdjęcie też zrobiłem, ale uznałem to wtedy za incydent.
#afera #ewakuacjaboners #jedzenie
exploti - Tydzień temu niejaki @phaxi: wrzucał zdjęcia mięsa rozstawionego w #biedron...

źródło: comment_1626973099hGrn6SujmbndUeorUXfArO.jpg

Pobierz
  • 39
@exploti: dobrze wiedzą, że motłoch kupi każde gówno, byleby było tanio. W niektórych kręgach to się nazywa "zaradność" i ci ludzie są z siebie dumni, że są tak "zaradni" że zaoszczędzili kilka złotych jedząc ścierwo, którym bałbym się nakarmić nawet psa. Najbardziej zabawne, że prym w tej "zaradności" wiedzie bieda-klasa średnia.
@exploti: oooo... po różnych sklepach spodziewał bym się tego, ale nie po Kauflandzie. Markecie który ma instrukcje do praktycznie wszystkiego.
Na coś takiego musiał wydać decyzję regionalny, bo manager / dyrektor marketu stosują się do wytycznych które wydają regionalni. Ktoś chciał się wykazać pomysłem, a wyszło cóż..., Miał być awans, nowa służbowa beta, a będzie xD
@exploti: kilka lat temu miałem podobną sytuację, napisałem do Lidla z zapytaniem czy to normalna praktyka to przeprosili i dali bon na 59 złotych :)
@exploti w kilku roznych biedronkach w Gorzowie Wielkopolskim byłem swiadkiem identycznej sytuacji, z tym ze nie tylko mieso, ale tez lody stały wiele godzin poza lodowka. Wynika to chyba z tego ze na caly sklep jest za malo pracowników i nie ma kto tego rozpakowac.
Dla porównania w lidlu widziałem ze tego typu produkty zanim sa wypakowane do lodowek, to stoja w takich wysokich chlodniach na kolkach. Nie są one zasilane ale