Wpis z mikrobloga

Siemacie dronowe świry ;)

Nie potrafię się zdecydować jakie ESC/FC mam wybrać do buildu 6s z dji air unit, wybrałem parę i nie mam nawet pojęcia na co patrzeć przy wyborze.
Póki co kierowałem się gniazdem do podłączenia DJI i preferowałem procesor F7 - chociaż nawet nie mam pojęcia co to daje ¯_(ツ)_/¯

Ktoś coś?

GepRC SPAN F722 HD Stack <- ten mi chyba najbardziej siada
MAMBA F405DJI F4 (DJI) + MAMBA F50PRO Dshot1200 4IN1 ESC 50A 6S
T-Motor F7 HD and F55A Pro II Stack - jedyny który widzę dostępny od ręki w polskim sklepie

Reszta buildu:
Frame: Iflight DC5 HD / GEPRC MARK4 HD5 / Nazgul 5 V2 HD / Diatone Roma F5 (jeszcze się nie zdecydowałem, szukam jeszcze alternatyw)
Motors: iFlight XING-E Pro 2207 1800KV NextGen
VTX: DJI Air Unit + Caddx Nebula (lul, jedyna dostępna kamera do HD - a części kupie z osobna, bo nie ma kitów)
RX: TBS Crossfire Nano

#drony #fpv
  • 6
@sirgorn: FC z F7 bedzie bardziej future proof o ile nie rozbijesz go szybciej :D masz tam też większą moc obliczeniową, więcej uartów i brak problemu z inverterem, ale ciebie to nie interesuje, bo Crossfire.

Twoja mamba nie ma F7, ale też w zupełności wystarczy. Fajnie jak na FC są regulatory 9V czy tam 10V, bo tak łatwo wepniesz AU (Vista bierze 6S bezpośrednio), a jak FC w wersji pod DJI
@TechBoss-pl: dzięki za odpowiedzi i pewnie będzie tak, ze szybciej rozbiję niż wykorzystam pełny potencjał - wczoraj załatwiłem swojego phantoma i wymieniałem ramę :)

z tymi fc/esc to tak, ze nie ma ich w sklepie, albo trzeba z chin sprowadzać -

Xingi-E bym powiedział tak średnio, kiedyś były ok

też bym powiedział tak średnio, bo właśnie dostałem sms że czekają na mnie w paczkomacie. Dodatkowo dzisiaj na instagramie widziałem, że komuś
@sirgorn: Ten titan za ciężki troche, trzeba mocne silniki żeby to solidną moc miało, ale bedziesz miał krótsze czasy lotu wtedy. Jak już masz te Xingi-E to wez sobie tą mambe składaj i leć. Przy następnym bedziesz już wiedział więcej co ci pasuje, a co nie.