Wpis z mikrobloga

Czy ktoś miał okazję brać kredyt konsumencki, gdy jest prezesem zarządu sp. z o.o. i otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie członka zarządu?

Każdy bank mnie odsyła z kwitkiem a jeszcze chce poświadczenie składek ZuS, które nie podlegają pod takie wynagrodzenie. Księgowa teoretycznie mówi, że powinno być to traktowane jak normalna UOP, ale może covid wszystko odwrócił do góry nogami?
#kredyt #pytanie
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rys93: nic się nie zmieniło. Pewnie jesteś prezesem zarządu z powołania a nie na podstawie umowy o pracę. Dla banku nie istnieje nic poza umowa o pracę. A ludzie na jdg to już w ogóle wg banku nie zarabiają nic.

Wiem że koleżance prezesce się teraz udało wziąć ale kredyt hipoteczny w PKO BP.
@rys93 Cześć robiłem takie tematy z zarobkami ze spółki ZOO. Moje główne kompetencje to właśnie obsługa małych i średnich firm, także pod kątem podatkowym, kredytowym, inwestycyjnym. Chętnie pomogę, zachęcam do przeczytania moich ostatnich wpisów, tam opowiadam więcej o kredycie lub strony na której publikuje przydatne artykuły. Oczywiście jak masz pytania odpowiem Ci na priv.
@kozerus: zeszły rok byłem na umowie o pracę, tam gdzie teraz świadczę usługi poprzez spółkę, dlatego za 2020 rok mam pit-37. Od lutego tego roku pobieram wynagrodzenie zarządu, w sierpniu zaraz będzie wypłacane 7. wynagrodzenie.

@KromkaMistrz Alior się na mnie wypiął, mimo że mam u nich konto, sam konsultant powiedział, że nie akceptują takiej formy wynagrodzenia.
@kozerus: jestem sceptycznie nastawiony, doradczyni kredytowa raz spróbowała i rozłożyła ręce, przy mianowanym prezesie zarządu nie jest widocznie zbyt łatwo. W teorii Santander mówił że akceptują, ale prześwietlają spółkę itd.

Martwią mnie też te zapytania do BIK, których mam już z 5/6 w ciągu dwóch miesięcy. Ech