Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Branża budowlana długo się jeszcze nie zmieni. Nie wiem jak rząd chce zlikwidować tzw szarą strefę skoro co drugi chłop w Polsce prowadzi niezarejestrowaną działalność gospodarczą ( ͡° ͜ʖ ͡°) szukam pracy od dwóch miesięcy, dziś byłem na rozmowie o pracę w branży budowlanej dokładnie specjalizującej się w termooizolacji budynków i elewacjach. O to czego się dowiedziałem:
- pierwszy tydzień na czarno
- zapytał się ile chce na godz więc + dla niego
- umowa zlecenie po przepracowanym tygodniu? a o pracę po miesiącu
( ͡° ͜ʖ ͡°)
- godz pracy 07:00 - 16:00
- wolne weekendy
- własny strój roboczy wraz z butami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- firma rzekomo istnieje od 24 lat na rynku i chłop ma 30 lat doświadczenia
- nie przestrzeganie przepisów BHP
- poprzedni pracownik miał wypadek. Spadł z rusztowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) pracuje tylko z jednym pracownikiem no i ja potencjalny nowy pracownik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budownictwo #pracbaza #bhp #pracanabudowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f7eb1b1ac965000b0158b8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem ile w tym prawdy, ale ostatnio gość opowiadał mi że nie ma w ogóle ludzi do pracy w budowlance. Stwierdził też, że co z tego że mnóstwo ukrainców do roboty jak się okazuje to oni nawet do łopaty się nie nadają.
  • Odpowiedz
PonuryBrowar: Do łopaty każdy się nadaje. Tu problemem była bariera językowa z chlopem i jego pracownikami zza wschodniej granicy. Po prostu chłop, z którym rozmawiałeś nie potrafił się z nimi rozmawiać, bo nie znał języka ukraińskiego dlatego ich nazwał debilami i pewnie wzajemnością, bo po koledzy z ukrainy w swoim języku go na pewno obgadywali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pawell_17:

Ludzie do pracy są tylko trzeba
  • Odpowiedz
op: Chłop się przestraszył i zrezygnował ze wspólpracy ze mną ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie na tej rozmowie reprezentował wystraszoną pozycje ciała, kiedy zadałem te dwa pytania odnośnie jego stażu w branży i ile lat firma istnieje na rynku, to wyczułem w jego postawie przez ten jego strach, że kłamie, kiedy dopytalem o umowę to powiedział "zlecenie, nie wiem co tam księgowa wymyśli"
( ͡°
  • Odpowiedz