Wpis z mikrobloga

Potrzebuje kupić dziewczynie na urodziny aparat analogowy, a kompletnie się na tym nie znam. Wcześniej miała chyba jakiś kompakt, ale musiała go oddać, a bardzo lubiła robić zdjęcia na wyjściach i imprezach. Budżet tak do 200-300, polecicie coś/macie coś na sprzedaż? Najlepiej na terenie Warszawy

#fotografia #analog #fotografiaanalogowa
  • 18
@Vengard: Ja nie polecę, ale kupując "starszy sprzęt" sprawdź czy migawka się nie zacina przy "szybkich czasach" jak 1/1000s i podobne. I zobacz, czy nie ma śladów rdzy patrząc na migawkę z obu stron. Stare sprzęty "dobre w momencie odstawiania na półkę" potrafią złapać korozję po latach i jest problem.
@Vengard: Tak. Ale ludzie często sprzedają komplet body + obiektyw. Pentaxy korzystają z obiektywów z bagnetem K. Zawsze też można się zaopatrzyć w przejściówkę z innych systemów.
Chociaż widzę, że ceny poszły do góry :/
@Vengard: Przejdź się na jakiś targ staroci, ceny aparatów są 2-3x niższe niż na allegro/olx. Nawet dodając do tego cenę przeglądu wychodzi taniej. Przykładowo Zorki 4 z Jupiterem w idealnym stanie kupiłem za 60zł, Prakticę MTL5B z Pentaconem 1.8/50 za ~100zł.
To czekaj, czy do takiej lustrzanki będę musiał dokupić jeszcze obiektyw?


@Vengard: do zdjęć totalnie amatorskich, podstawowe szkło wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No chyba że różowa chce trzaskac zdjęcia pokujacych jastrzębi( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vengard: Coś tam da radę. Możesz sprawdzić czy:
-bateria od światłomierza nie jest rozlana
-światłomierz reaguje na zmiany oświetlenia (jeżeli jest bateria)
-migawka nie jest przerdzewiała (albo dziurawa w przypadku płóciennej)
-czasy się mniej-więcej zgadzają
-samowyzwalacz działa
-rolka odbiorcza się nie zatrzymuje podczas przewijania przy lekkim dociśnięciu palcem
-pryzmat/wizjer nie jest brudny
-obiektyw nie jest zagrzybiony - taka charakterystyczna pajęczynka albo kropki większe od kurzu
Nic więcej mi nie przychodzi do
@Vengard: Jeśli Cię zainteresuje mam dalmierzowego Zorki 4k (wersja bez cyrlicy) - stan bardzzo dobry, wizualnie, bardzo dobry technicznie - całość jest kompletna. Oddam za 50pln z paczkomatem w cenie. Robię nim fotki od czasu do czasu - nie zaświetla, czasy trzyma ok. Jak coś pisz PW. Aparat jest bez obiektywu, ale za 50 - 100 pln znajdziesz jakąś 50mm na LTM - lub m39 to jest to samo mocowanie. Sam