Wpis z mikrobloga

Kobiety chcą grać w spodenkach w siatkówkę, czy tam piłkę plażową mimo wymogu gry w bikini. Co o tym sądzicie?

Dla mnie sytuacja jest jasna. Można udawać, że "niech grają w czym chcą, przecież tutaj chodzi o grę a nie o dobry wygląd. Ale czy naprawdę? Umówmy się, że generalnie sport kobiecy stoi na #!$%@? poziomie. Kobiety są słabe fizycznie i poziom ich gier zespołowy jest komiczny. Okej, na jakichś mistrzostwach europy czy czymś takim nie grają sobie w czym chcą. Ale jak organizuje prywatny turniej/mityng i wykładam na to pieniądze to mam prawo wymagać jakiegoś dress codu. Szczególnie, że przecież (oprócz znajomych i kobiet towarzyszących mężczyznom) zazwyczaj nikt nie ogląda siatkówki kobiecej na plaży ze względu na poziom tylko właśnie ze względu na strój. Można się oszukiwać, ale taka jest prawda. Dzięki temu ściągani są sponsorzy i można zarobić hajs na biletach. Zaraz dzikie lewactwo nakażę grę w spodniach i długim rękawie i okaże się, że ten sport wygasa, bo traci widownię.

Co sądzicie?

#sport #siatkowkaplazowa #siatkowka #plaza #bekazlewactwa #neuropa #zarobki
ShinpuTokubetsu - Kobiety chcą grać w spodenkach w siatkówkę, czy tam piłkę plażową m...

źródło: comment_1626784176zuHe07VqlKXePItuvJdhMq.jpg

Pobierz
  • 39
@ShinpuTokubetsu przyjechały aby grać w siatkówkę. Nie miały w kontrakcie aby świecić dupami (tak mniemam).

A szerzej. Kobiecy sport owszem ma gorszy performens. Niżej skaczą, wolniej biegają, słabiej odbijają, takie tam. Przy czym, w mojej ocenie, oglądanie samego wysiłku sportowego to jakieś 10% składowej kibicowania. Reszta to narracja. Śledzisz jakiegoś zawodnika, drużynę, bo znasz jej/jego/ich(tutaj w kontekście drużyny) historię, lubisz ich, reprezentują twoje wartości, marketing mają lepszy, są z twoich okolic i
@LebronAntetokounmpo: Ale pewnie nie mogły grać w swoich dresach, ale w stroju ustalonym przez organizatora. Tak jak piłkarze nie mogą grać w jakichś randomowych szortach, ale w strojach z oznaczonym numerem, logotypem sponsora, itp.

Okej, przy mistrzostwach państwowych, jak igrzyska, itp. to takich wymogów nie powinno być. Ale w prywatnych, gdzie ktoś ładuje swoją kasę to powinien móc takie wymogi stawiać.
@ShinpuTokubetsu: no według mnie można próbować przyzwyczajać widza do innego widoku niż dupy. W długim terminie zostaną fani, może cześć kobiet przy tym przekonywać do interesowania się sportem zespołowym i tyle.

Po prostu nie robić tego gwałtownie, dawać wybór i zgadzam się, ze nie można im zabraniać grać w stroju bardziej zakrywającym jak chcą.
@konopiapolska: Czemu chcesz zaorac coś co wiele osób chce oglądać i pewnie wiele kobiet będzie chciało uprawiać oczywiście przy zastosowaniu danego dress code'u? Jak w danych turniejach są elementy, które danym zawodniczkom się nie podobają to przecież nie mają obowiązku w nich grać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@ShinpuTokubetsu: po pierwsze to była plażowa piłka ręczna. Po drugie to były Mistrzostwa Europy a nie turniej jakiegoś randoma o złote gacie. Po trzecie to jest seksizm i brak poszanowania dla tych dziewczyn. Jak dla mnie to powinny móc grać nawet w leginsach do kostek gdyby chciały. To ich dupy i one powinny decydować o tym, kto te dupy będzie oglądał, a kto nie.
Czemu chcesz zaorac coś co wiele osób chce oglądać i pewnie wiele kobiet będzie chciało uprawiać oczywiście przy zastosowaniu danego dress code'u? Jak w danych turniejach są elementy, które danym zawodniczkom się nie podobają to przecież nie mają obowiązku w nich grać.


@ShinpuTokubetsu: nie mają obowiązku;) ale próbować tego zmienić już nie można tak? Albo się zgadzasz albo #!$%@?. 150 lat temu też byś tak powiedział babie co chciałaby na uniwersytecie
@Dorciqch: jeśli to były mistrzostwa Europy to rzeczywiście taki dresa code nie powinien wystąpić i od następnej imprezy powinni umożliwić grę w innego rodzaju spodenkach. Ale jak takie były zasady teraz to wg mnie zasady rzecz święta.
Wiecie, sport to rozumiem podziwianie też pięknego, wysportowanego ciała sportowców, stąd na przykład specyficzne stroje koszykarze, gdzie podkreślone są ich mięśnie na rękach. Strój sportowców wpływa na przychody reklamowe związków i taki związek dzięki określonemu dresa code'owi może danym zawodniczkom dać takie a nie inne gaże.