Wpis z mikrobloga

"Never give up", jak to mówią.

Bardzo satysfakcjonujące zwycięstwo. Jeszcze parę dni temu bym poddał, ale posłuchałem porad mirków i grałem do końca (dzięki @KorczakSzcz:). Postawiłem tego pionka i cierpliwie czekałem z nadzieją, że popełni błąd. By zlikwidować zagrożenie, mógł choćby poświęcić wieżę, albo poskakać skoczkiem, ale widocznie nie zauważył tego mata w dwóch, choć ranking ma sporo wyższy od mojego :)

https://lichess.org/Vie94CWQiPVP - cała partia.

#dawidk01grawszachy #szachy #lichess
Dawidk01 - "Never give up", jak to mówią.

Bardzo satysfakcjonujące zwycięstwo. Jes...

źródło: comment_1626782168F6NAh9COyfy2tIvDABGsaN.jpg

Pobierz
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dawidk01: mając materiał na -13 kilka ruchów wcześniej ostatnio zamatowałem gościa pionkiem także warto się nie poddawac, no chyba że faktycznie już jest sytuacja bez wyjścia.
@r4do5: nie, akurat trafiła mi się taka partia dzisiaj, tak jak pisalem, normalnie jeszcze parę dni temu bym pewnie poddał. Kończenie partii w której się mega przegrywa i najpewniej się przegra też jest frustrujące dla mnie, no ale jak przezwyciężysz to uczucie, to raz na jakis czas trafi ci sie taka wygrana. A ja lubię grać gdy mam duzą przewagę. Ćwiczy się wtedy uwagę i dominowanie.
@Dawidk01: Też tak mam. Do tego psycha siada i nie widzę posunięć, które mogłyby odwrócić los partii. I też w drugą stronę jak zdobędę przewagę to się rozluźniam i myślę, że już spokojnie dojadę do końcówki i często przeciwnik to wykorzystuje.