Wpis z mikrobloga

@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli oni Ci zafundowali #!$%@? dzieciństwo to jest spora szansa, że oni sami mieli takie. Ja rozumiem, że problemy, które miałem przez ojca wynikały z problemów jakie on sam miał z ojcem. Widzę, że i tak przepracował sporo i jest lepszym człowiekiem niż dziadek, a ja staram się być lepszym człowiekiem niż on.

Może świadomość tego faktu pomogłaby Ci w tym wybaczaniu, o ile rzeczywiście tego chcesz.
AluminiowyDziadek: Ja mogę powiedzieć to z swojej perspektywy.
Mam teraz 36 lat i jestem "wrakiem człowieka" z tego powodu.
Mój ojciec mnie #!$%@?ł do 25 roku życia i moją matkę.
I nie mówię tu o laniu pasem, tylko #!$%@? czym popadnie, sznurem, kablem, butelkami, talerzami, sztucami - kilka ran kłutych.
Nieraz jak wpadał w szał to startował do mnie jak na jakieś pijackiej bójce wiatraki, kopanie jak leżałem, no lał tak
Random nr. 2345261: Wiedz że wybaczenie nie oznacza że jeśli przebaczysz, to że będziesz od tej pory ze swoimi rodzicami najlepszym ziomem.

Wybaczenie w moim rozumieniu oznacza pozbycie się w stosunku do nich uczuć nienawiści, smutku, chęci zemsty, gniewu etc.
Oznacza zostawienie za sobą tych wszystkich uczuć które Ciebie niepokoją i wyniszczają. Zostawienie ich za sobą właśnie po to aby Ciebie samego więcej nie wyniszczały.
Przebaczenie oznacza też brak rozpamiętywania krzywd,
AnonimoweMirkoWyznania - Random nr. 2345261: Wiedz że wybaczenie nie oznacza że jeśli...

źródło: comment_1626705828J916gyEPCmeXREKIlBsKMv.jpg

Pobierz
OP: Całe moje pokolenie jest #!$%@?. Ojcowie nie doceniali swoich synów i każdy z ojców w moim pokoleniu zaganiał swoje dzieci do roboty w polu, a były dość liczne te rodziny. Generalnie nie znam swojego pradziadka, ale wnioskując po zachowaniu swojego ojca i z tego co robił dziadek mam pewny wgląd na dalszych przodków. Stąd wnioskuje, że w mojej rodzinie ojciec nie doceniał swoich dzieci i to przechodzi na mnie... Jestem
SzczęśliwyBydlak: Aluminiowy Dziadku, jeśli to czytasz to chcę Ci tylko napisać że Ci współczuję choć nie potrafię sobie nawet wyobrazić piekła które przeszedłeś. Wiem że to banał co napiszę ale zasługiwałeś na coś lepszego. Wcale nie jesteś #!$%@?ą. To Twój oprawca był ponieważ znęcał się na osobach które były od niego zależne i słabsze. Czuję odrazę do takich ludzi do takich katów, mimo że ja nie miałem tak ciężko jak Ty.