Wpis z mikrobloga

Jestem neetem, 30lvl. W życiu przepracowałem tylko 4 dni bo depresja i stany lękowe. Za godzinę mam rozmowę o pracę na magazynie, taka mało-średnia firma ( ͡° ͜ʖ ͡°), kasa minimalna oczywiście. Teraz pytanie: czy (1) kręcić wałki że robiłem trochę tu, trochę tam, ale głównie na czarno i papierków żadnych nie mam (sprawdzają takie rzeczy?), czy (2) zagrać w otwarte karty i powiedzieć że nie pracowałem do tej pory z powodów zdrowotnych (chyba nie ma co wchodzić w szczegóły z nimi), ale już wszystko dobrze.

Piszę to w ostatnim momencie, ale sam się nad tym głowiłem kilka dni i kurde nie wiem. Pomóżcie mirki.

#praca #pracbaza #pytanie
  • 26
@neemo:
Zrobisz jak uważasz, IMO lepiej powiedzieć prawdę. Co do:

Teraz pytanie: czy (1) kręcić wałki że robiłem trochę tu, trochę tam, ale głównie na czarno i papierków żadnych nie mam (sprawdzają takie rzeczy?)

Takich rzeczy nikt nie sprawdza, jedynie pracodawca mógłby się skontaktować w celu potwierdzenia świadectwa pracy jakbyś miał robić na podobnym stanowisku. W przypadku zwykłych prac nie wymagających żadnego doświadczenia, i nie związanych ze stanowiskiem pracy na które
@neemo: Zatrudniam u siebie gościa, który 18 lat siedział za próbę morderstwa. Powiedz wszystko dokładnie i tyle. Uwierz, że każdy ma to głęboko w dupie. Coś umiesz, czegoś nie, z czasem się doszkolisz i tyle. Normalna praca jak każda inna, powodzenia tam ()
@DwemerPuzzleBox neety często mają bardzo wysokie IQ, więc by ich z pocałowaniem ręki tam wzięli. Bo tam zdaje się są testy na inteligencję. XD Tylko jaki neet by tam chciał robic za trybik i to jeszcze w sztywnej koszuli, niewygodnych butach i krawacie? Bullshit jobs, praca często po 12 godzin dziennie, ciągle pod telefonem po pracy i cały ten system hierarchiczny. Obrzydliwe.
Jak ktoś nie chciał być wołany to sorry, trudno. @appul: @CzajkaRuchajka: @brakmaila: @cnka: @vauecki: @Zgrywajac_twardziela: @szynszyla2018: @hansschrodinger: @ChadMessiah: @git-push: @guest: @Ko_Otu: @DwemerPuzzleBox: @ameneos: @YourMind:

Przed rozmową zdecydowałem się jednak mówić prawdę, ale okazało się to zbędne. Pierwszy główny kierownik pytał tylko czy robiłem już na magazynie, a kierownik magazynu czy pracowałem już gdzieś (wyczuł mnie?, dobry jest)