Wpis z mikrobloga

Właśnie piszę aplikację w #pyqt #qt i siedzę już nad nią bite 40h nieprzerwanego kodzenia. Mam 3500 linii kodu (review zostawiłby wiele do życzenia), obsługę pysftp, hashlib, csv, paramiko, cx_oracle, os, fabric.
Wcześniej dziubałem skrypty w #python tak o dodatkowo dla zabawy, ale jak zobaczyłem, że to wszystko można wstawić w okienka... I to taka banalna sprawa bo pod zwykłym przyciskiem jest wywołanie funkcji. ()

Też tak macie, że jak kodzicie, implementujecie, to nie zastanawiacie się po co i dlaczego, tylko robicie intuicyjnie?
Jak ktoś by mnie wyrwał z tego i pytał po co robię to i to w danym czasie, to musiałbym się grubo zastanowić. xd

#programowanie #naukaprogramowania
  • 12
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: z perspektywy osoby uczącej się, czy ja wiem czy źle :>
z doświadczenia wiem, że nawet jak jest sobie projektowana aplikacja z rozbudowaną dokumentacją, to jak przychodzi nowy team, to chce ją zaorać i robić po swojemu z nowym sdk itp. itd. :D
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: Jak dojrzejesz do tego, że skasowanie 10 linii kodu jest często ważniejsze od napisania 100 to osiągniesz prawdziwą nirvanę programistyczną ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
z perspektywy osoby uczącej się, czy ja wiem czy źle z doświadczenia wiem, że nawet jak jest sobie projektowana aplikacja z rozbudowaną dokumentacją, to jak przychodzi nowy team, to chce ją zaorać i robić po swojemu z nowym sdk itp. itd. :D


@zortabla_rt: No tak, były w tej bajce smoki? Dużego projektu nie widziałeś na oczy chyba. Coś kiepskie te Twoje doświadczenie ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ja
  • Odpowiedz
z doświadczenia wiem, że nawet jak jest sobie projektowana aplikacja z rozbudowaną dokumentacją, to jak przychodzi nowy team, to chce ją zaorać i robić po swojemu z nowym sdk itp. itd. :D


@zortabla_rt: i kto za to płaci?
  • Odpowiedz